Społeczeństwo » Społeczeństwo

Wybierasz się na Pchli Targ? Uczcij Dzień Bez Śmiecenia i zabierz ze sobą elektrośmiecia!

Wybierasz się na Pchli Targ? Uczcij Dzień Bez Śmiecenia i zabierz ze sobą elektrośmiecia!
Zobacz więcej zdjęć »
Międzynarodowy Dzień Bez Śmiecenia wypada już w najbliższy weekend. Jak mogą uczcić go Warszawiacy? Odwiedzając organizowany w okolicach Domu Kultury Zacisze Pchli Targ, na którym zawita samochód ElektroEko, odbierający od mieszkańców przyniesione elektrośmieci.

Już w najbliższą sobotę (10.05) w godz. 14.00 - 18.00, Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy organizuje na Zaciszu (ul. Blokowa) tzw. Pchli Targ, podczas którego mieszkańcy będą mogli wymieniać się niepotrzebnymi już przedmiotami lub sprzedawać je za niewysoką cenę. Każdy chętny będzie mógł sprzedać i kupić rzeczy, które przydadzą się innym, a nam zawadzają w naszych zaciszach domowych.

 

A co z nikomu niepotrzebnym zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, który jedynie zalega w naszych mieszkaniach? Tego również będzie można pozbyć się na Pchlim Targu. Punkt odbioru elektrośmieci na sobotnim wydarzeniu obsługiwać będzie ElektroEko – organizator ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, do którego należy między innymi Warszawa. W zamian za elektrośmieci bezpłatnie oddane do punktu zbierania, przydzielane będą kupony, które można przekazać szkołom biorącym udział w programie. Kupony zostaną przeliczone na punkty, a placówki oświatowe będą mogły wymieniać je na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce dydaktyczne, m.in. tablice multimedialne, rzutniki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal – według potrzeb szkół.

 

 

Oprócz pozbycia się elektrośmieci i dokonania korzystnej wymiany, dla uczestników Pchlego Targu przygotowane są dodatkowe atrakcje, a wśród nich występ Kapeli Czerniakowskiej oraz grill prosto z restauracji Zapętlona Pysznodajnia.

 

Tym, którym nie uda pojawić się na  wydarzeniuwww.elektroeko.pl. W dedykowanym punkcie zbierania przyjmowane są elektrośmieci w każdej ilości i  każdego typu czyli zużyte urządzenia działające na prąd lub na baterie, a także świetlówki i żarówki energooszczędne.

 

Z kolei w przypadku wielkogabarytowych elektrośmieci (takich, jak pralki, lodówki), Warszawiacy mają możliwość zamówienia bezpłatnej usługi odbioru zużytego sprzętu bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić internetowy formularz na stronie www.elektrosmieci.pl.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ElektroEko
http://www.elektroeko.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »