Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Wygląd paznokcia a stan naszego zdrowia?

Wygląd paznokcia a stan naszego zdrowia?
Zobacz więcej zdjęć »
Paznokcie podobnie jak włosy powstały z naskórka, zbudowane są z keratyny - inaczej białka bardzo odpornego na środki chemiczne. Jeśli są dobrze odżywione odwdzięczają się pięknym wyglądem niestety gdy nasza dieta nie jest różnorodna i nie dostarcza wystarczających witamin paznokcie...

...ulegają złamaniom, rozdwajaniu, pojawiają się na nich rowki czy też przebarwienia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Obecnie tryb jaki prowadzi większość kobiet daleki jest od polecanego przez specjalistów zdrowego trybu życia, często nawet nie wiemy jak pielęgnować paznokcie, co jeść aby były mocne i nie łamały się . Gdzie zatem można uzyskać taką pomoc oraz odpowiedź na te i inne pytania ... już odpowiadam są to kursy paznokci dla osób które pragną zdobytą wiedzę przeznaczyć wyłącznie do prywatnego użytku.

Do niedawna istniało przekonanie, że na kursy paznokci mogą uczęszczać wyłącznie osoby które ze stylizacją paznokci chcą związać się zawodowo. Co ostatnio stało się nie aktualne, można zauważyć wzrastającą tendencje uczęszczania na takie kursy osób które chcą dowiedzieć się jak pielęgnować i odżywiać się aby paznokcie były mocne i elastyczne.

Wracając do tematu chciałabym zaprezentować kilka zaburzeń paznokci spowodowanych złą dietą oraz złą lub brakiem pielęgnacji co jest ich przyczyną oraz jak można zapobiegać oraz leczyć.

Pierwszym z nich są widoczne podłużne rowki które mogła być przyczyną niedobór witamin z grupy B oraz witaminy E. Również istnieje prawdopodobieństwo że powstały w skutek zaburzeń przemiany materii lub stanu zapalnego w organizmie. Aby wykluczyć ewentualny stan zapalny należy udać się na wizytę do lekarza, następnie wprowadzić regularne przyjmowanie witaminy E oraz witamin z grupy B.

Kiedy zauważysz, że twoje paznokcie rozdwajają się odstaw wszelkie środki chemiczne do prania, zmywania używaj  rękawiczek aby paznokcie nie miały kontaktu ze szkodliwymi chemikaliami, pokrywaj je odżywkami aby wciąż był pod ochroną i wzbogać swój jadłospis o produkty zawierające witaminę A, H witaminy z grupy B oraz cynk, jod, żelazo oraz wapń. Lecz pamiętaj paznokcie rosną w tempie 1/10 mm dziennie więc na efekty trzeba poczekać ok. 3 mc. Jeśli to nie pomoże trzeba udać się od lekarza w celu wykluczenia grzybicy jako stanu będącego przyczyną niskiej wytrzymałości paznokci.

Często spotykanym zaburzeniem świadczącym o nadmiernym stresie i wyczerpaniu organizmu są wklęsłe płytki paznokci. Jak walczyć? W takiej sytuacji pomóc może wprowadzenie do diety witaminy B15 D, E oraz cynku.

To tylko kilka zaburzeń prawidłowego funkcjonowania płytki paznokcia na kursach zdobędziesz jeszcze większa wiedzę jak rozpoznawać złe funkcjonowanie organizmu uwydatniające się na paznokciach i odpowiednie ich leczenie. Dopiero gdy posiądziesz niezbędną wiedzę na temat budowy oraz pielęgnacji dopiero wtedy przyjdzie czas na stylizację paznokcia. Stylizacja paznokci pozwoli ci zaznajomić się nad technikami przedłużania oraz utrwalania paznokci ale to w następnej odsłonie...Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ivona

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »