Gospodarka » Narzędzia

Wykrywanie podziemnych instalacji ze Stanley’em

Wykrywanie podziemnych instalacji ze Stanley’em
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Stanley wprowadziła na rynek wykrywacz przewodów IntelliScan. Pomaga w lokalizacji podziemnych kabli przesyłowych oraz z zastosowaniem dodatkowego osprzętu – instalacji niemetalowych np. kanalizacyjnych.

Podczas prac ziemnych ekipy budowlane często napotykają problemy związane z ustaleniem rozmieszczenia kabli i instalacji przesyłowych.

Papierowe mapy bywają niedokładne i istnieje ryzyko przerwania przewodu elektrycznego, czy też instalacji kanalizacyjnej. W takiej sytuacji niezwykle przydatny staje się detektor, który precyzyjnie wskaże położenie wszystkich linii.

Takie urządzenie znajdziemy w najnowszej ofercie firmy Stanley. IntelliScan to prosty w użyciu wykrywacz, który umożliwia szybkie ustalenie położenia instalacji w obszarze prowadzonych prac. Precyzyjnie lokalizuje przewody zasilające, znajdujące się do trzech metrów w ziemi, poprzez wykrywanie emitowanych przez nie fal.

Funkcje lokalizacyjne IntelliScan można rozszerzyć korzystając z dodatkowych akcesoriów. Wiele instalacji nie emituje bowiem fal elektromagnetycznych, jak np. kanały ściekowe. Tu z pomocą może przyjść Stanley® IntelliGen - nadajnik ułatwiający wyszukiwanie takich podziemnych urządzeń, współpracujący z sondą IntelliSonde, przewodem IntelliRod, klamrą nadawczą Stanley Signal Clamp oraz zestawem Stanley Property Connection.

IntelliSonde doskonale sprawdzi się przy śledzeniu szerokich kanałów, natomiast przewód IntelliRod - przy rurach o mniejszej średnicy. Oba urządzenia, podłączone do IntelliGen, można wprowadzić do poszukiwanej instalacji. Nadajnik generuje fale o częstotliwości 8 kHz lub/i 33 kHz, które są wykrywane przez detektor Stanley'a. Dzięki temu można precyzyjnie określić położenie danego kanału. .

Stanley Signal Clamp to klamra nadawcza 100 mm przydatna przy wykrywaniu kabli. Zapięcie jej na wybranym przewodzie wygeneruje w nim pole o częstotliwości wykrywalnej przez IntelliScan.

Ostatnim elementem jest zestaw łączący Stanley Property Connection. Pozwala na precyzyjną lokalizację położenia przewodów elektrycznych w ścianie. Z jednej strony podłączony do nadajnika IntelliGen, a z drugiej do gniazdka elektrycznego, indukuje pole elektromagnetyczne wykrywane przez detektor przewodów.

Dane techniczne IntelliScan:

Częstotliwość odbioru dla· kabli elektrycznych: 50 Hz - 1,5 kHz,· kabli radiowych 15 kHz - 30 kHz,· przy użyciu nadajnika 8 kHz lub 32 kHz. Dokładność: 10 proc. w zakresie od 0,3 do 3 m. Głębokość skanowania dla:· kabli elektrycznych: 3m,· kabli radiowych: 2m,· przy użyciu nadajnika: 3m,· przy użyciu IntelliSonde: 5m.

Cena detektora przewodów IntelliScan: 5400zł.

Produkty dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »