Technologie » Komputery

Wyniki ankiety: 30% użytkowników przechowuje swoje hasła na smartfonach

Wyniki ankiety: 30% użytkowników przechowuje swoje hasła na smartfonach
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej osób przechowuje swoje najcenniejsze dane na urządzeniach mobilnych. Według badania przeprowadzonego w V 2012 r. 30% użytkowników przechowuje poufne informacje na swoich smartfonach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Badanie, które objęło 11 000 respondentów na całym świecie, ujawniło również inne trendy w zakresie wykorzystywania smartfonów i tabletów.    

Standardowe funkcje smartfonów znajdują odbicie w najpowszechniejszych rodzajach przechowywanych informacji: najczęściej jest to zawartość książki adresowej i archiwum wiadomości SMS. Jednak 50% posiadaczy smartfonów wykorzystuje swoje urządzenia mobilne do przechowywania osobistych zdjęć i filmów, a 21% respondentów trzyma w pamięci tego sprzętu poufne informacje, takie jak numery kart kredytowych lub dane umożliwiające logowanie się do konta bankowego. W przypadku tabletów odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 28%. Świadczy to o tym, że tablety są wykorzystywane bardziej jako tradycyjne komputery niż smartfony.       
 
Sprzęt mobilny często jest wykorzystywany do grania: 52% właścicieli iPadów i 51% właścicieli innych tabletów instaluje gry na swoich urządzeniach. Odsetek ten pokrywa się mniej więcej z odsetkiem graczy wśród posiadaczy nowoczesnych smartfonów, z wyjątkiem BlackBerry – tylko 34% respondentów wykorzystuje tę platformę do gier online.   

Tablety bardzo często są wykorzystywane do przechowywania e-booków: 47% respondentów wykorzystuje te urządzenia do czytania elektronicznych książek. 45% posiadaczy smartfonów i tabletów przechowuje na nich swoje e-maile, a w pamięci 35% tabletów przechowywana jest korespondencja służbowa.   

Badanie wskazuje, że większość użytkowników nie widzi większej różnicy między tradycyjnym komputerem stacjonarnym a urządzeniem mobilnym. Niezwykle istotne zadania – łącznie z uzyskiwaniem dostępu do kont bankowych lub dokonywaniem płatności online – często wykonywane są na urządzeniu, które znajduje się w danym momencie pod ręką. Dlatego, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim urządzeniom warto rozważyć inwestycję w uniwersalny pakiet oprogramowania, taki jak Kaspersky ONE.

Pełny raport dotyczący badania przeprowadzonego przez O+K Research na zlecenie Kaspersky Lab jest dostępny na stronie http://www.kaspersky.com/downloads/pdf/kaspersky-lab_ok-consumer-survey-report_eng_final.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »