Technologie » Internet
Wyniki siódmego półfinału III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters
Zobacz więcej zdjęć » |
Organizatorem turnieju już po raz trzeci jest Telefonia DIALOG a merytoryczny patronat nad olimpiadą objęła Politechnika Wrocławska.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W konkursie biorą udział uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizują o nagrodę główną - wycieczkę do Chin.
Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „Conficker Team" z Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego w Krakowie (2 miejsce) i „Guru Meditation" z Gimnazjum w Koźmicach Wielkich (3 miejsce). Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Segfault" z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, a na trzecim - „Bad Sectors" z III Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział około 40 tys. uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, fascynatów internetu z całej Polski. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu, a Mistrzowie Internetu, czyli zwycięska dziesiątka w nagrodę pojedzie na wycieczkę marzeń do Chin.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w kilku etapach (poprzez testy on-line oraz na żywo): etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Olimpiada dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Uczestnicy konkursu powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. Młodzież biorąca udział w turnieju rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. Nad przebiegiem turnieju czuwa jury powołane przez Prezesa Telefonii DIALOG.
Informacje o rozpoczęciu konkursu wysłano w lutym br. do ok. 14 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas III edycji padł rekord zapisanych do olimpiady drużyn, które będą się ubiegać o tytuł Mistrza Internetu - ich liczba wyniosła blisko 4 tys.
Do 13 marca zainteresowani nauczyciele przeprowadzili wewnątrzszkolne eliminacje i wytypowali drużyny, które przeszły do głównego turnieju (etapów okręgowych on-line). Od 23 marca do 8 kwietnia odbyły się dwa etapy testów on-line: uczniowie odpowiadali na pytania i testy przygotowywane przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Organizowane na żywo półfinały, zwane Meczami Mastersów, odbyły się w siedmiu miastach: Świdnicy, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Częstochowie i Krakowie.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)