Zdrowie » Medycyna

Wystartowały zapisy do Programu refundacji in vitro

Warszawa, 03 czerwca 2024 r.

Wystartował ogólnopolski program refundacji zabiegów in vitro. Na liście zakwalifikowanych podmiotów medycznych znalazły się wszystkie kliniki Invimed, zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdyni oraz we Wrocławiu. Rządowy program umożliwia parom leczącym się na niepłodność i jednocześnie spełniającym ustalone kryteria refundacji, bezpłatne skorzystanie z procedury in vitro. Warunkiem rejestracji w programie jest wypełnienie formularza online, który otwiera tzw. ścieżkę pacjenta. Program zaplanowano na cztery lata - do 2028 r., a na jego realizację przeznaczone zostanie w sumie 2,5 mld złotych.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Program refundacji in vitro – jak się zgłosić?

Wszystkie pary zainteresowane skorzystaniem z refundacji in vitro w klinikach Invimed, mogą rejestrować się do programu poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce.  Formularz w wersji mobilnej (na smartfonie) dostępny jest po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu. 

Spodziewamy się dużego zainteresowania w pierwszych tygodniach od startu programu. Rządowa refundacja zmienia perspektywę leczenia metodą in vitro w Polsce -  staje się ona dostępna dla wielu par starających się o dziecko, niezależnie od środków finansowych – mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed, specjalista ginekolog-położnik.   

Przypomnijmy zatem, jakie są kryteria zakwalifikowania do Programu refundacji in vitro?:

·       Wiek

W przypadku korzystania z in vitro z użyciem własnych komórek jajowych i nasienia lub dawstwa nasienia:

- Kobiety do 42. roku życia, a mężczyźni do 55. roku życia. 

W przypadku korzystania z procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni lub adopcji zarodków:

- Kobiety do 45. roku życia, a mężczyźni do 55. roku życia.

 

·       Niepłodność potwierdzona dokumentacją medyczną 

Para, która chciałaby zakwalifikować się do bezpłatnego programu musi przedstawić dokumenty, potwierdzające, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy poddawała się nieskutecznemu leczeniu niepłodności lub stwierdzające bezwzględną niepłodność,
np. u kobiet z powodu braku jajowodów.

 

·       Program dedykowany jest  dla kobiety i mężczyzny, którzy pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim.

 

Co obejmuje refundacja in vitro?

 

Refundacja obejmuje 6 procedur in vitro, to znaczy: maksymalnie 4 cykle in vitro z własnymi komórkami rozrodczymi lub z nasieniem dawcy, maksymalnie 2 procedury in vitro z komórkami jajowymi od dawczyni oraz maksymalnie  6 cykli in vitro z adopcją zarodków – mówi dr Łukasz Sroka.  

 

Co więcej możliwe są również kriotransfery u par, które mają zarodki w ramach wcześniej realizowanych procedur – niezależnie od ich źródeł finansowania. W tym przypadku, o udziale w programie decyduje wiek: w dniu zgłoszenia kobieta nie ukończyła 45, a mężczyzna 55 lat.

 

Szczegółowe informacje dotyczące liczby procedur in vitro dostępne są na stronie Invimed: https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce

 

Uwzględniono również onkopłodność

 

Z bezpłatnych procedur zabezpieczenia płodności będą mogli również skorzystać pacjenci, którzy są przed oraz w trakcie leczenia onkologicznego i nie ukończyli 40. lat w przypadku kobiet i 45. lat odnośnie mężczyzn – dodaje dr Łukasz Sroka, specjalista ginekolog-położnik.  Co istotne, pacjenci korzystający z refundacji onkopłodności, będą przyjmowani w ośrodkach realizujących program poza kolejnością.

 

Kliniki Invimed czekają na pacjentów

 

Do Programu refundacji in vitro w Invimed, Pacjenci mogą zapisywać się o każdej porze, całodobowo przez formularz kontaktowy na stronie https://www.invimed.pl/refundacja-in-vitro-w-polsce.  Formularz w wersji mobilnej (na smartfonie) dostępny jest po kliknięciu w „Napisz” w prawym dolnym rogu ekranu. 

 

Od momentu startu Programu (1.06.2024), konsultanci z klinik Invimed kontaktują się z Pacjentami w celu umówienia wizyt w klinice. Podczas rozmowy i w mailowym jej podsumowaniu, pacjenci otrzymają potwierdzenie terminu wizyty oraz wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia do Programu. Na wizytę w klinice zapraszamy zawsze parę, która powinna przynieść ze sobą: dokumenty tożsamości, kopię dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia niepłodności oraz wypełnione i podpisane dokumenty, które otrzyma mailowo po umówieniu wizyty.

W Invimed zdajemy sobie sprawę jak dużą popularnością cieszy się program i jakie emocje wywołuje.
Jesteśmy przygotowani. Każdy złożony formularz online zostanie rozpatrzony przez nasz personel, a na wszystkie pary czekają zespoły wykwalifikowanych specjalistów oraz nowoczesne i przyjazne gabinety –
mówi dr Łukasz Sroka, Dyrektor Medyczny Invimed.

 

 

 

O klinikach leczenia niepłodności InviMed

InviMed to sieć klinik leczenia niepłodności, obecna na rynku od 22 lat. Pierwsza klinika została otwarta w 2001 r. w Warszawie. Dziś InviMed to 6 specjalistycznych placówek w: Warszawie (2 kliniki), Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni i Katowicach. W 2012 roku InviMed znalazł się wśród brandów Medicover. Wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i embriologów z międzynarodowymi certyfikatami w zakresie niepłodności prowadzi wysokospecjalistyczną diagnostykę i skutecznie leczy niepłodność, pomagając pacjentom w drodze do rodzicielstwa. Pacjenci mogą korzystać z zaawansowanych metod wspomaganego rozrodu, w tym zapłodnienia pozaustrojowego metodą in vitro (również z wykorzystaniem komórek rozrodczych dawców) oraz inseminacji. InviMed oferuje także najnowsze i nieinwazyjne badania genetyczne zarodków oraz badania prenatalne. Kliniki umożliwiają zabezpieczenie płodności, np. w przypadku chorób nowotworowych kobiet i mężczyzn lub endometriozy. Dzięki klinikom InviMed  na świat przyszło już ponad 14 tys. dzieci.  InviMed jest partnerem wielu samorządowych programów dofinansowania in vitro.

Więcej informacji o leczeniu niepłodności oraz klinikach InviMed na www.invimed.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

doc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »