Dom » Wnętrza
Wystawa Casa Decor 2022. Kreatywny potencjał hiszpańskiej architektury
Zobacz więcej zdjęć » |
Już teraz organizatorzy wskazują na najbardziej wyraźne trendy tegorocznej edycji, takie jakie rzemiosło, innowacyjność, technologia, klasycyzm kontra futuryzm, organiczne i naturalne przestrzenie, czy wreszcie zrównoważony rozwój, w duchu którego powstało wiele obecnych na wystawie aranżacji. Status ulubionego materiału iberyjskich architektów, zyskał spiek kwarcowy Dekton by Cosentino, który pojawił się w wielu najczęściej komentowanych projektach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W przeciwieństwie do zwykłych targów, w trakcie Casa Decor publiczność ogląda pomysły projektantów w przestrzeni pokojów dużej kamienicy, a nie jak to ma zwykle miejsce, w hali targowej. Pozwala to na całkowicie nowy, naturalny kontakt z projektami. Wszystkie pomieszczenia oddawane są w ręce najlepszych hiszpańskich architektów, którzy aranżowane pokoje traktują jako swoistą wizytówkę osobistego stylu. W tym roku jeden z materiałów wykończeniowych szczególnie często pojawia się w prezentowanych projektach. Spacerując po poszczególnych piętrach, mamy do czynienia z pełną gamą zastosowań spieku Dekton od Cosentino; od blatów i podłóg, po sufity, okładziny ścian, a nawet meble.
Comad Arquitectos - „Templo 89"
Wiodąca rola powierzchni Dekton staje się widoczna tuż po wejściu do budynku. W holu wejściowym znajdziemy około 30 płyt Dekton o grubości 4 mm, w odcieniu Rem, wybranym przez architektki Beatriz i Teresę Enríquez Amo. W przestrzeni dominują dobrze przemyślane proporcje i symetria. Oryginalny element holu - marmurową posadzkę, połączono z okładziną ścienną wykonaną ze spieku Dekton by Cosentino, tworząc rodzaj kolumn witających odwiedzających wystawę. Skomplikowany układ stropów pozwolił na zastosowanie osobliwej gry świateł. Pracownia Comad Arquitectos zdecydowała się dodatkowo na dwa blaty i cztery filary podporowe z Dektonu.
Somos2Studio - „Rzymska łaźnia"
Czerpiąc inspirację z rzymskich łaźni publicznych, przestrzeń Somos2Studio jest równie spektakularna, co majestatyczna. Wykorzystując wysokie na cztery metry sklepienie, projektantom udało się stworzyć bardzo klasyczny wystrój. Dekton w odcieniu Kelya użyto jako okładzin ściennych i podłogowych, łącząc go z odcieniem Rem, pokazanym w formie mozaiki. Z tej przestrzeni drzwi prowadzą do dwóch prywatnych pomieszczeń, pokrytych okładziną Dekton Khalo w polerowanym wykończeniu XGloss.
Diego Rodríguez/Concepto DR - „Połączony dom"
Na drugim piętrze znajdziemy jedną z najbardziej oczekiwanych propozycji tegorocznej edycji Casa Decor. Mistrzowska ręka Diego Rodrígueza zaprojektowała salon, w którym komfort, ciepło i przytulność wzmacnia zastosowanie najnowszych systemów automatyki domowej. Subtelną grę faktur, materiałów i naturalnego światła, dopełnia Dekton Nacre z nadchodzącej kolekcji Kraftizen. W projekcie użyto ok. 40 wielkoformatowych płyt Cosentino, rozmieszczonych na podłodze, ścianie (w wersji Slim o grubości 4 mm) i suficie.
Jaime Jurado - „Púrpura"
Również na drugim piętrze znajduje się aranżacja architekta bardzo wyczekiwanego na madryckim Casa Decor. Wraz z Monicą Bartolessis, projektant z Kordoby ujawnił swoje oblicze artysty, proponując kreatywny i intymny wszechświat, replikę biura, w którym można przyjmować klientów. W efekcie uzyskał ciepłą przestrzeń w neutralnej palecie kolorystycznej, w której swą rolę odgrywa Dekton Nilium, zastosowany na podłodze i w ościeżnicach. Odważny design podkreśla także futurystyczny stół z Dektonu Sirius, w efektownym czarnym odcieniu.
Jacob Delafon - „Wielkie Bulwary"
Na drugim piętrze wystawy mieści się jedna z najbardziej przykuwających wzrok przestrzeni łazienkowych tegorocznej edycji Casa Decor. Pilar García de Gonzalo, Laura Huerta, Evelien Korte i Laura Pérez z U Interior Design to autorki wnętrza inspirowanego XX-wiecznym Paryżem, nawiązującego do stylu Art Deco. Dzięki zastosowaniu spieku kwarcowego od firmy Cosentino, udało się nadać tej przestrzeni akcentu współczesności. W tym celu zdecydowały się na zachwycający kolor Dektonu, pochodzący z nadchodzącej, nieprezentowanej jeszcze kolekcji i użyły go do okładzin ściennych w połączeniu z Dektonem Edora, którego użyto na posadzkę.
Sinmas Studio - „Match"
Wchodząc na kolejne piętro przenosimy się ku futurystycznym trendom, tak silnie obecnym na tegorocznym Casa Decor. Sigfrido Serra i Mateo Climent ze studia Sinmas przełamali schematy inspirowane projektantem mody André Courrèges. W tym salonie wszystko jest możliwe. Przełomową i awangardową aranżację uzupełnia spersonalizowany kolor Dekton ID. Materiał został użyty zarówno na ścianie, jak i w meblach, tworząc oryginalne pomieszczenie i nadając całości głębi.
Héctor Ruíz-Velázquez - „Dom modułowy"
Gra kontrastów przenosi nas od projektu Sinmas Studio, do wyjątkowo funkcjonalnej przestrzeni zaprojektowanej przez Héctora Ruiz-Velázqueza. Kontrast pomiędzy zdecydowaną kolorystyką w matowych wykończeniach, zapewnia całości równowagę i harmonię. Podłoga z materiału Dekton Neural dodaje przestrzeni elegancji i stylu.
Estudio Reciente - „Reflejo"
Wycieczkę po Casa Decor 2022 kończymy na czwartym piętrze. Carlos Tomás z Estudio Reciente proponuje tu przestrzeń pomyślaną jako osobisty salon kąpielowy. Interpretująca na nowo luksus łazienka „Reflejo", posiada skos ze schodami, które tworzą ścieżkę między umywalką, wanną i prysznicem, przypominającymi dzieła sztuki, wykonane z powierzchni Dekton i kamienia naturalnego Sensa by Cosentino. Zewnętrzną część umywalki i wanny oraz obudowę prysznica wykonano z materiału Sensa Vancouver, który został użyty również na drzwiach, dzięki czemu cała przestrzeń zyskała na spójności. We wnętrzach dominuje Dekton Bergen a na podłodze neutralny, jasny odcień Dekton Danae.
Wystawę można obejrzeć do 22 maja 2022.
ul. Calle de Goya 89, Madryt.
Więcej na www.cosentino.com
Nadesłał:
OKK!
|
Komentarze (0)