Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wystawa zabytkowych zabawek w Centrum Handlowym Auchan

Wystawa zabytkowych zabawek w Centrum Handlowym Auchan
Zobacz więcej zdjęć »
Konia na biegunach z 1860 roku, zabawki z lat PRL czy okresu międzywojennego będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy zabytkowych zabawek w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. Ekspozycja złożona z unikatowych eksponatów będzie dostępna od 27 lipca do 14 sierpnia. Wstęp bezpłatny!

Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zaprasza wszystkich w sentymentalną podróż do świata starych zabawek. Odwiedzający galerię od 27 lipca do 14 sierpnia będą mogli obejrzeć wystawę unikatowych modeli zabawek, które można obecnie spotkać wyłącznie w muzeach lub prywatnych kolekcjach. Najstarszy eksponat – wykonany z naturalnych materiałów koń na biegunach ma blisko 160 lat!

Wśród eksponatów dostępnych na wystawie znajdą się zabawki z XIX wieku, okresu międzywojennego oraz lat PRL. Zainteresowanie mogą budzić polskie lalki celuloidowe z lat 40., czy lalka niemiecka, wyprodukowana przez „Herman Pensky” w latach 1911-1930. Goście galerii rozpoznają wśród modeli zabawki znane z dzieciństwa, czyli samochodziki typu AZAK z lat 70. i 80., różnej wielkości metalowe samochody, zabawki mechaniczne nakręcane kluczykiem czy misie trociniaki. Nie zabraknie starych rzutników do wyświetlania bajek z klisz fotograficznych, dziecięcych maszyn do szycia oraz maszyn do pisania. Ekspozycję urozmaicą stare zdjęcia dzieci z zabawkami a także gazetki dla dzieci, takie jak „Koziołek Matołek”, „Świerszczyk” czy „Miś”.

Wystawa zabytkowych zabawek odbędzie się od 27 lipca do 14 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej. Wstęp wolny!

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »