Dom » Budownictwo

XLED slim – wielka siła w smukłym urządzeniu Steinel

Oświetlenie zewnętrze może nie tylko dawać poczucie bezpieczeństwa, ale służy również zdobieniu posesji i zaakcentowaniu wybranych elementów dekoracyjnych.

Nowe zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. To, co je wyróżnia, to uniwersalny i elegancki design, który wpisze się w każde otoczenie. Można je zainstalować do oświetlenia domów, posesji czy na użytek firmowy. XLED slim wyposażone są w 70 diod świecących, dzięki czemu zapewniają idealne oświetlenie oraz wyjątkowo niskie zużycie energii. Nowe reflektory firmy Steinel dają jasne, białe, lecz nie oślepiające światło. Diody, w które są wyposażone lampy, gwarantują aż 50 000 godzin żywotności(L70B10 zgodnie z LM80).

Funkcje godne najlepszych

XLED slim zachwyca niepowtarzalnym i gładkim kształtem, który jest zamknięty w wysokiej jakości aluminiowej obudowie, zapewniającej właściwą temperaturę źródeł światła.  Poza ciekawymi walorami wizualnymi, reflektory wyróżniają się istotnymi z poziomu użytkowania funkcjami. Oszczędność energii gwarantowana jest nie tylko dzięki wykorzystaniu diod ledowych, pobierających niewielką ilość prądu, ale również z uwagi na zainstalowany nowoczesny czujnik ruchu, który dba o to, aby światło włączało się tylko wtedy, kiedy jest potrzebne. Kąt rozwarcia czujnika wynosi 160°, a czujnik posiada zabezpieczenie przed ewentualnym pełzaniem. XLED slim wyróżnia możliwość regulacji progu czułości zmierzchowej, w zakresie od 2 do 1000 luksów, którą można samodzielnie zmieniać w zależności od pory dnia lub ilości promieni słonecznych. Dodatkowo reflektory XLED slim marki Steinel oferują możliwość opóźnienia wyłączania światła od 2s do 70min. Samo ustawienie zasięgu czujnika podlega regulacji – za pomocą załączonego do zestawu. Reflektor można obracać w poziomie pod kątem 30°, za pomocą załączonego adaptera. Oświetlany obszar można dodatkowo kontrolować dzięki przyklejanej osłonie, po to, by wykluczyć z zasięgu XLED slim, na przykład, sąsiednie posesje. Sam zasięg czujnika to maksymalnie 8m – jest on możliwy do uzyskania przy montażu lampy na wysokości ok. 2,20m.

Gwarancja działania od doświadczonego producenta

XLED slim firmy Steinel zostały wykonane z ogromną starannością, a ich prawidłowe oraz bezpieczne działanie potwierdzają szczegółowe testy kontroli jakości. O wysokiej klasie produktu świadczy aż 36–miesięczna gwarancja producenta.

Tworzone przez firmę Steinel od ponad 50 lat oświetlenie wyróżnia się wysoką jakością, niezawodnością oraz intrygującym designem. Ciągły rozwój oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do swoich produktów potwierdza pozycję lidera utrzymywaną przez firmę Steinel. Proponowana różnorodność zastosowanych materiałów pozwala wkomponować oświetlenie w każde wybrane przez użytkowników otoczenie. XLED silm idealnie nadają się do montażu w domach oraz na terenie posesji, czyli w miejscach, które potrzebują częstego oświetlania.

Solidne wykonanie produktów marki Steinel oraz zastosowanie systemów energooszczędnych przekładają się na wysoką jakość użytkowania oraz odporność nowych lamp. System automatycznego zapalania przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo właścicieli, a czujnik ruchu zastosowany w nowych reflektorach XLED slim precyzyjnie namierza ruch , przy kącie wykrywania 160° i w odległości 8m. Niezawodność działania i estetyka wykończenia oświetlenia charakteryzują wszystkie produkty marki Steinel.

Dane techniczne

Wymiary (wys. X szer. X gł.)                                                             241 x 66 x 201 mm

 

Napięcie sieciowe                                                                             230-240 V AC, 50/60 Hz

 

Moc                                                                                                      70 diod świecących 10,5 W

 

Barwa światła                                                                                      4000 K (neutralna biała) SDCM 4

 

Strumień świetlny                                                                              550 lm / 52,4 lm/w

 

Indeks oddawania barw                                                                    Ra ≥ 80

 

Rzutowana powierzchnia                                                                  widok z przodu 159 cm²

                                                                                                              widok z boku 101 cm² bez klina montażowego

                                                                                                              168 cm² z klienm montażowym

 

Ciężar                                                                                                   0,560 kg

 

Kąt wyrywania                                                                                    160° z zabezpieczeniem przed podpełzaniem

 

Żywotność diod LED                                                                          > 50.000 h (L70B10 według LM80)

 

Zasięg wykrywania czujnika                                                             8 m

 

Zakres obrotu reflektora                                                                  poziomo za pomocą klina montażowego 30°

 

Ustawienie czasu                                                                                2s – 70min

 

Ustawienie progu czułości zmierzchowej                                      2 – 1000 luksów

 

Stopień ochrony                                                                                IP 44

 

Klasa ochronności                                                                             I

 

Zakres temperatury                                                                          od -20°C do +40°C

 

 

 

Przykładowa wycena zewnętrznych lamp firmy Steinel:

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu oraz zmierzchu XLED slim firmy Steinel – cena promocyjna do 24.12.2015r. –  259,00zł netto; cena regularna 299,00zł netto.

Producent: STEINEL

Dystrybutor: LŁ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

www.langelukaszuk.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »