Motoryzacja » Transport

Z ziemi włoskiej do Polski – projekt SOL – SAVE OUR LIVES.

Z ziemi włoskiej do Polski – projekt SOL – SAVE OUR LIVES.
Zobacz więcej zdjęć »
11 października w Desenzano del Garda (Brescia, Włochy) odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego w Europie. Zaprezentowane zostały na niej rezultaty we wdrażaniu projektu SOL – “Save our lives” w 8 krajach.

Europejski projekt SOL - Save Our Lives (www.sol-project.eu), to kompleksowa strategia dotycząca bezpieczeństwa ruchu drogowego dla Europy Centralnej. Projekt SOL wprowadzony został w życie przez European Union Programme Central Europe, ufundowany przez  ERDF (European Regional Development Fund) i koordynowany przez ALOT (Agency of East Lombardy for Transport and Logistics).

Konferencja w Desenzano del Garda była znakomitą okazją na zaprezentowanie wyników pilotażowej akcji oraz kampanii społecznej wprowadzonej jak dotąd w reprezentatywnych krajach europejskich przez SOL. Działania te podjęte zostały ze względu na ilość, przyczyny oraz rodzaj wypadków w każdym z państw. Akcja pilotażowa ma zakończyć się raportem, przedyskutowanym w grupach na poziomie europejskim oraz wypracowaniem podręcznika instruktażowego, który zostanie upubliczniony w styczniu, na dwa miesiące przed zakończeniem projektu.

W Polsce europejski projekt SOL Save our lives, realizuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (WORD – RCBRD).

Olsztyński WORD jako jedyna jednostka w Polsce odpowiada za pilotażowe wdrożenie strategii i planów działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego opracowanych dla wybranych społeczności lokalnych w regionie warmińsko-mazurskim. Działania pilotażowe są realizowane w Olsztynie, Nidzicy i Barczewie.

Długofalowe założenie projektu zakłada uczynienie z miast pilotażowych obszarów wolnych od śmiertelnych i ciężko rannych ofiar. Aby ten cel zrealizować projekt zakłada zaangażowanie społeczności lokalnej w budowę efektywnego systemu zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego. Dlatego też projekt SOL zakłada stworzenie sieci zaangażowanych społeczności lokalnych, którą wymieniać się będą dobrymi praktykami i doświadczeniami. Aktywność tej sieci to również mobilizowanie ludzi do działań zmierzających do redukcji liczby ofiar wypadków drogowych na swoim terenie.

Realizowany przez WORD Olsztyn projekt zakończy się podpisaniem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

drejmer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »