Motoryzacja » Samochody

Zabytkowe Volvo odwiedziły targi Techno Classica w Essen

Zabytkowe Volvo odwiedziły targi Techno Classica w Essen
Zobacz więcej zdjęć »
Targi klasycznych samochodów Techno Classica w Essen odbywały się w przeddzień 90. rocznicy marki Volvo. Z tej okazji szwedzka firma przywiozła na wystawę swoje najważniejsze modele. Najstarszymi z nich były modele PV654 i PV444.


1934 PV654


Seria modeli PV600 zadebiutowała w 1929 roku, czyli dwa lata po tym, jak mała szwedzka firma rozpoczęła produkcję samochodów. Model miał dystyngowany amerykański charakter i potężny sześciocylindrowy silnik o pojemności trzech litrów. Produkowane były także wersje siedmioosobwe, głownie na potrzeby przewozów taksówkarskich. Przez osiem lat produkcji fabrykę opuściło 4400 sztuk modeli serii PV600.

1957 PV444


Model PV444 nazywany był „maluchem Volvo”, kiedy został pokazany w 1944 roku w Sztokholmie. Jego produkcja ruszyła dopiero trzy lata później, ze względu na powojenne braki materiałów i stali. Po raz pierwszy w historii marki, Volvo stworzyło samochód, który był dostępny dla przedstawicieli klasy średniej.

Samochód okazał się wielkim sukcesem, a popyt kilkukrotnie przewyższył podaż. PV444 był również pierwszym Volvo eksportowanym do USA. Pierwsze samochody dotarły do Long Beach w Kalifornii w 1955 roku. W dwa lata później Volvo było drugim największym eksporterem samochodów do Kalifornii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »