Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Zacni goście Festiwalu Literatury w Bonarce

Zacni goście Festiwalu Literatury w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Kontrowersyjni, nagradzani, poczytni i podziwiani. Empik zaprosił do Bonarki „celebrytów” literatury, aby świętować z nimi Światowy Dzień Książki. Festiwal Literatury potrwa od 23 do 26 kwietnia. Przyjadą Grzela, Żulczyk, Modzelewski, Halber i Grzegorzewska.

Szczegółowy harmonogram spotkań:

23 kwietnia, godz. 18:00: Remigiusz Grzela;
24 kwietnia, godz. 18:00: Jakub Żulczyk;
25 kwietnia, godz. 13:00: Karol Modzelewski;
25 kwietnia, godz. 16:00: Małgorzata Halber;
26 kwietnia, godz. 17:00: Gaja Grzegorzewska.

Noty o autorach zaproszonych na Festiwal Literatury:

Remigiusz Grzela

Dziennikarz, autor powieści, dramatów i reportaży. Napisał m.in. „Bagaże Franza K.", „Wolne", „Złodzieje koni", „Było, więc minęło". Jego ostatnia książka „Obecność. Rozmowy” to zbiór wywiadów o pamięci
i obecności. W książce m.in. Krystyna Janda opowiada o Edwardzie Kłosińskim, Leszek Sankowski
o Teresie Torańskiej, Paula Sawicka o Marku Edelmanie, Alicja Kapuścińska o Ryszardzie Kapuścińskim,
a Krystyna Morgenstern o Januszu „Kubie” Morgensternie.

 

Jakub Żulczyk

Pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje
w Warszawie. Zadebiutował w 2006 roku w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża powieścią młodzieżowo-romantyczną „Zrób mi jakąś krzywdę”. Autor powieści: „Radio Armageddon”, „Instytut”, „Zmorojewo”
i „Świątynia” oraz „Ślepnąc od świateł”. Pisze również felietony i artykuły. Jego publikacje pojawiały się na łamach „Wprost”, „Dziennika”, „Playboya”, „Przekroju” czy „Tygodnika Powszechnego”. Pisze również scenariusze filmowe i telewizyjne.

Karol Modzelewski

Karol Modzelewski

Laureat Nagrody Literackiej NIKE 2014 za książkę „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca”. W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej i współzałożyciel Solidarności. Kilkakrotnie aresztowany i więziony m.in. za list otwarty do partii i działalność związkową. W latach 1989–1991 senator III RP. W latach 1992–1994 był wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego, w 1994 r. został pracownikiem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładał także w paryskiej Ecole des Hautes

Etudes en Sciences Sociales, w College de France i na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. Ma na swym koncie wiele prac naukowych z zakresu historii średniowiecznej. Jego „Barbarzyńska Europa” została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami.

 

Małgorzata Halber

Kontrowersyjna prezenterka i dziennikarka, polska Charlotte Roche, felietonistka i rysowniczka, autorka komiksu „Bohater” i wielu interwencji internetowych. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. O sobie mówi, że najchętniej byłaby patrzeniem i słuchaniem. Jej autobiograficzna książka „Najgorszy człowiek na świecie” została gorąco przyjęta przez czytelników i krytyków literatury.

Gaja Grzegorzewska

Gaja Grzegorzewska

Autorka znakomitych powieści kryminalnych, felietonistka „Polityki”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co przez lata potwierdzała jako recenzentka Portalu Kryminalnego. „Betonowym pałacem” — swoją najodważniejszą powieścią — udowodniła, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób.

Wojciech Eichelberger

BONARKA CITY CENTER

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot” o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »