Rozrywka » Rozrywka
Zacni goście Festiwalu Literatury w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć » |
Szczegółowy harmonogram spotkań:
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
23 kwietnia, godz. 18:00: Remigiusz Grzela;
24 kwietnia, godz. 18:00: Jakub Żulczyk;
25 kwietnia, godz. 13:00: Karol Modzelewski;
25 kwietnia, godz. 16:00: Małgorzata Halber;
26 kwietnia, godz. 17:00: Gaja Grzegorzewska.
Noty o autorach zaproszonych na Festiwal Literatury:
Remigiusz Grzela
Dziennikarz, autor powieści, dramatów i reportaży. Napisał m.in. „Bagaże Franza K.", „Wolne", „Złodzieje koni", „Było, więc minęło". Jego ostatnia książka „Obecność. Rozmowy” to zbiór wywiadów o pamięci
i obecności. W książce m.in. Krystyna Janda opowiada o Edwardzie Kłosińskim, Leszek Sankowski
o Teresie Torańskiej, Paula Sawicka o Marku Edelmanie, Alicja Kapuścińska o Ryszardzie Kapuścińskim,
a Krystyna Morgenstern o Januszu „Kubie” Morgensternie.
Jakub Żulczyk
Pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje
w Warszawie. Zadebiutował w 2006 roku w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża powieścią młodzieżowo-romantyczną „Zrób mi jakąś krzywdę”. Autor powieści: „Radio Armageddon”, „Instytut”, „Zmorojewo”
i „Świątynia” oraz „Ślepnąc od świateł”. Pisze również felietony i artykuły. Jego publikacje pojawiały się na łamach „Wprost”, „Dziennika”, „Playboya”, „Przekroju” czy „Tygodnika Powszechnego”. Pisze również scenariusze filmowe i telewizyjne.
Karol Modzelewski
Karol Modzelewski
Laureat Nagrody Literackiej NIKE 2014 za książkę „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca”. W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej i współzałożyciel Solidarności. Kilkakrotnie aresztowany i więziony m.in. za list otwarty do partii i działalność związkową. W latach 1989–1991 senator III RP. W latach 1992–1994 był wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego, w 1994 r. został pracownikiem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładał także w paryskiej Ecole des Hautes
Etudes en Sciences Sociales, w College de France i na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. Ma na swym koncie wiele prac naukowych z zakresu historii średniowiecznej. Jego „Barbarzyńska Europa” została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami.
Małgorzata Halber
Kontrowersyjna prezenterka i dziennikarka, polska Charlotte Roche, felietonistka i rysowniczka, autorka komiksu „Bohater” i wielu interwencji internetowych. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. O sobie mówi, że najchętniej byłaby patrzeniem i słuchaniem. Jej autobiograficzna książka „Najgorszy człowiek na świecie” została gorąco przyjęta przez czytelników i krytyków literatury.
Gaja Grzegorzewska
Gaja Grzegorzewska
Autorka znakomitych powieści kryminalnych, felietonistka „Polityki”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co przez lata potwierdzała jako recenzentka Portalu Kryminalnego. „Betonowym pałacem” — swoją najodważniejszą powieścią — udowodniła, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób.
Wojciech Eichelberger
BONARKA CITY CENTER
Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot” o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.
Nadesłał:
bezstronny22
|
Komentarze (0)