Dom » Wnętrza

Zadbaj o odpowiedni dopływ ciepła

Zadbaj o odpowiedni dopływ ciepła
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienią temperatury zaczynają szybować coraz gwałtowniej w dół, musimy więc zacząć korzystać z pieca, by zwiększyć komfort cieplny wewnątrz naszych czterech ścian. W zależności od tego, jakim sprzętem dysponujemy, konieczne jest zadbanie od odpowiedni zastrzyk paliwa.

Czy w dobie obecnych czasów jesteśmy skazani palić wyłącznie węglem kamiennym?

Coraz wyższe ceny surowców skłaniają nas ku poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań. Nie zawsze chodzi w tym przypadku o zmianę całego systemu ogrzewania, gdyż to mogłoby wiązać się ze sporymi kosztami. Zamiast tego możemy rozważyć wariant palenia w piecu innym surowcem. Co oprócz węgla kamiennego sprawdzi się podczas polskich zim?Opcja warta rozważenia

Globalne ocieplenie nie wyeliminowało występowania zimy. Zresztą jeszcze przed jej nadejściem temperatura przez wiele jesiennych dni i nocy będzie obligowała nas do włączenia systemu ogrzewania. Póki co, klimat nie zmienił się w naszych realiach na tyle, żebyśmy mogli od tego uciec.

Węgiel kamienny ma odpowiednio dużą kaloryczność, by zapewnić nam ciepło w domu w chłodne dni, jednakże jego cena w ostatnim okresie skoczyła znacznie do góry. Ta wiadomość nikogo nie napawa optymizmem, ponieważ ma to realny wpływ na nasz domowy budżet w ujęciu rocznym. Ciężko mniej grzać choćby ze względu na ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów.

Do wielu pieców węglowych można użyć innego paliwa stałego, które zapewni ciepło w naszym domu. Wytwarzany głównie z węgla kamiennego ekogroszek zyskuje coraz większą popularność nie tylko w Polsce. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest niewątpliwie jego cena. Za tonę zapłacimy przykładowo 300 złotych mniej niż za węgiel kamienny, co w skali całego okresu grzewczego oznacza spore oszczędności.Odrzuć niepotrzebne obawy

Na temat samego ekogroszku powielanych jest mnóstwo mitów. O ile sięgniemy po zakup ze sprawdzonego źródła, absolutnie nie mamy czego się obawiać. Certyfikowany np. przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węglaekogroszek będzie trzymał deklarowane parametry. Bez trudu ogrzejemy nim duży dom.

Zważywszy na to, jak dużym wzięciem cieszy się obecnie ekogroszek, nie brakuje miejsc, w których można go kupić. Równie dobrze możemy to uczynić także za pośrednictwem Internetu. Wówczas cały proces sprowadza się do zaledwie paru kliknięć i oczekiwania na dostawę. To niewątpliwa wygoda, oszczędność czasu, a z racji często niższych cen – także i pieniędzy.

Z wielu względów opcją wartą szczególnej uwagi jest ekogroszek czeski. Węgiel pochodzący od naszych południowych sąsiadów ceniony jest ze względu na wysoką kaloryczność. Od ręki możemy go kupić m.in. w sklepie internetowym Super Opał. Składane tam zamówienia są realizowane w błyskawicznym terminie niezależnie od pory roku.

Ekogroszek wyprodukowany w Czechach to całkiem sensowna alternatywa dla węgla kamiennego. Z racji niezwykle atrakcyjnej ceny cieszy się coraz większą popularnością. Zważywszy na to, jak ciepłe są ostatnio zimy, bez trudu ogrzejemy nim duży metraż. To alternatywa na miarę potrzeb wielu polskich gospodarstw domowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »