Firma » Biznes

Zadbaj o pełnię formy pracownika

Etos „szybciej i więcej” niszczy zdrowie pracownika i jego relacje z bliskimi. Nadzieja w systemach motywacyjnych i wachlarzu dodatkowych świadczeń. Jak dzięki programom work-life balance zapewnić sobie zaangażowane i lojalne kadry?

Pracujemy średnio prawie 43 godziny tygodniowo, a ponad połowa z nas przyznaje się do myślenia o obowiązkach zawodowych po opuszczeniu biura. To świadczy o rosnącej presji wydajności. Z drugiej strony, pracodawcy stają się odpowiedzialni za zdrowie i kondycję zatrudnionych. Przejawia się to m.in. we wdrażaniu programów work-life balance. Przywracanie równowagi między karierą a życiem prywatnym prowadzi do zniwelowania zmęczenia, napięcia i stresu oraz odzyskania poczucia sensu i satysfakcji. Za tymi działaniami kryje się przekonanie, że szczęśliwy pracownik to efektywny pracownik.

Korzyści well-being

Troska o well-being (WB), czyli dobre samopoczucie pracowników, przynosi pożądane rezultaty, o czym świadczy badanie Well-Being&Engagement Report przeprowadzone przez Limeade and  Quantum Workplace. Zdecydowana większość respondentów z wyższym poziomem WB bardziej cieszy się z pracy (83 proc.), jest lojalna wobec przedsiębiorstwa (84 proc.), skłonna do reklamowania swojej firmy jako dobrego miejsca pracy (84 proc.) i zwykle nie myśli o zmianie pracodawcy (91 proc.). Osoby z niższym współczynnikiem WB uzyskali średnio o połowę niższe wyniki (odpowiednio 41, 54, 48 i 55 proc.).

W ideę zdrowego stylu życia wpisują się świadczenia pozapłacowe. Należy do nich karta przedpłacona na posiłki Ticket Restaurant®. Dzięki niej pracownik może zdecydować, co zamówi – lunch w godzinach pracy, danie na wynos czy z firmowej stołówki. Może to być drugie śniadanie, obiad lub kolacja. Tak dużą swobodę wyboru doceniają zwłaszcza millenialsi, którzy coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na rynku pracy. Co równie ważne: 84 proc. pracowników przyznaje, że dofinansowanie posiłków to benefit, z którego są najbardziej zadowoleni (Barometr Pracownika 2016 Edenred – Ipsos). 

Co jeszcze przemawia za Ticket Restaurant®? Przekazana na kartę lunchową kwota jest wolna od składki ZUS do 190 zł miesięcznie. Co więcej, klienci mają gwarancję wykorzystania środków zgodnie z przeznaczeniem – kartę akceptuje ponad 100 tys. lokali gastronomicznych w całej Polsce oraz można nią dokonywać płatności w internecie. 

W kierunku harmonii – kino, basen, teatr?

Ktoś, kto ciężko pracuje, musi równie szybko i intensywnie odpoczywać, aby zregenerować swoją energię fizyczną i intelektualną. Dlatego wiele pracowników otrzymuje od pracodawcy karty sportowe. Sęk w tym, że część zatrudnionych chciałaby jednocześnie zadbać o swoje ciało, psychikę i umysł. Na tę potrzebę odpowiada Edenred, oferując elastyczny wybór świadczeń sportowo-kulturalnych (kina, teatry, baseny, siłownie i wiele innych) za pośrednictwem jednej karty. Można z niej korzystać indywidualnie lub z rodziną. To dowód na to, że firma wybierając karty przedpłacone Edenred, nie tylko dba o work-life balance, ale rzeczywiście przejmuje się koncepcją, dzięki której pracownik może realizować się na wielu polach i zaspokajać pragnienie harmonii, czyli pogodzenia życia prywatnego z zawodowym, które daje poczucie szczęścia. 

 

Edenred – zaufany i doświadczony partner

Edenred działa od 50 lat i jest światowym liderem świadczącym usługi przedpłacone. Spółka obecna w 42 krajach, współpracuje z ponad 700 tysiącami Klientów, stawiając na indywidualne podejście, elastyczne dopasowanie oferty i najwyższą jakość obsługi. Oferuje rozwiązania w zakresie świadczeń pozapłacowych i rozwiązań motywacyjnych, budowania lojalności w biznesie oraz zarządzania wydatkami służbowymi i delegacjami. Jest prekursorem we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, usług oraz serwisów online.

 

Kliknij i dowiedz się więcej

 

Katarzyna Gawron

Product Manager linii biznesowej

Motywacja Pracowników w Edenred Polska 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edenred polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »