Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Zadbaj o swoje oczy zimą!
Zobacz więcej zdjęć » |
W styczniu na pełnych obrotach pracują jednak nie tylko urządzenia elektroniczne, ale także… nasze oczy. Czy stanowi to realne zagrożenie dla zdrowia wzroku? Jak możemy mu zapobiec?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zimą, gdy wychodzimy z biura po kilkugodzinnej pracy przy komputerze, zazwyczaj jest już ciemno, a jedyne, o czym marzymy, to spędzenie reszty dnia pod kocem. Po wejściu do domu podkręcamy grzejnik, zapalamy lampkę, włączamy telewizor i kładziemy się wygodnie na kanapie, oddając się wyczekiwanemu relaksowi. Taki plan wydaje się idealny na każdy kolejny wieczór… Jednak, często już po dwóch godzinach nasz wzrok wydaje się być przemęczony. Odczuwamy ból, pieczenie, szczypanie, oczy zaczynają być wrażliwe na światło, łzawią lub wręcz przeciwnie – są przesuszone. To typowe objawy dla syndromu Cyfrowego Zmęczenia Wzroku, zjawiska związanego z nadmiernym korzystaniem ze sprzętów elektronicznych.
Konwersowanie ze znajomymi na smartfonie, oglądanie telewizji i czytanie ebooków w półmroku niekorzystnie wpływa na nasz wzrok. Kiedy ogrzewamy pomieszczenia w domu, powietrze staje się suche, a to dodatkowe obciążenie dla naszych oczu. Na ból, pieczenie, swędzenie oraz uczucie suchości może skarżyć się zarówno nasza młodsza koleżanka z pracy, jak i mama – nic dziwnego, ten problem jest powszechny i dotyka różnych grup wiekowych. Jak wynika z badania Higiena i profilaktyka wzroku, aż 63% respondentów deklaruje ogólne zmęczenie oczu. Z kolei 58% z nich odczuwa także ból w szyi, ramionach czy plecach, a 55% – ból głowy. Blisko 70% z nas twierdzi, że ogląda telewizję codziennie, a średni czas korzystania ze sprzętów cyfrowych po pracy to ponad 5 godzin.[1] Istnieją jednak sposoby, które mogą sprawić, by nasz codzienny wypoczynek był przyjemny i mniej szkodliwy – optometrysta, dr Wojciech Kida radzi, jak chronić wzrok:
Codzienne używanie sprzętów cyfrowych prowadzi do nadwyrężenia naszego wzroku. Sposobem na łagodzenie uciążliwych objawów, jakimi są swędzenie, pieczenie, powolna akomodacja oka, zwiększona wrażliwość na światło, jest wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków takich jak: częste mruganie, odpowiednie dostosowanie odległości wyświetlacza od oczu, robienie regularnych odpoczynków od urządzeń cyfrowych.
Aby zwiększyć skuteczność tych prostych zabiegów, możemy sięgnąć po unikatowe soczewki kontaktowe, np. marki CooperVision. Dzięki nim, będziemy cieszyli się pełnym komfortem widzenia bez konieczności rezygnowania z codziennych przyzwyczajeń. Odpowiednie warunki dla naszych oczu w domowym zaciszu możemy stworzyć od ręki – wystarczy, że będziemy pamiętać o soczewkach.
Aby poznać więcej sposobów na walkę z Cyfrowym Zmęczeniem Wzroku, odwiedź stronę internetową: www.cyfroweniezmeczeniewzroku.pl.
[1] Raport Higiena i profilaktyka wzroku, stworzony na zlecenie kampanii Cyfrowe NIEzmęczenie Wzroku, której inicjatorem jest firma CooperVision, Raport 2018
________
O CooperVision®
CooperVision® jest światowym producentem nowoczesnych, miękkich soczewek kontaktowych. Oferuje najszerszą gamę produktów (ponad 128 milionów kombinacji parametrów), umożliwiając korekcję prawie 100% występujących wad wzroku. Stosowanie najnowocześniejszej optyki i najbardziej zaawansowanych materiałów zapewnia dokładną korekcję wzroku, wysoki komfort i zdrowe użytkowanie (dotyczy to zarówno soczewek jednodniowych, jak i miesięcznych).
CooperVision®, jako jedyna firma, oferuje unikalne soczewki kontaktowe z zaawansowanym systemem optycznym Digital Zone Optics™ (DZO), pomagające łagodzić zmęczenie wzroku, wynikające z długiej pracy przy komputerze i innych urządzeniach elektronicznych. Soczewki te wykorzystują także materiał silikonowo-hydrożelowy najnowszej generacji Aquaform®, zapewniający doskonałe nawilżenie i oddychanie, które jest kluczowe przy długim patrzeniu na ekran.
Dzięki współpracy ze specjalistami, firma nieustannie dąży do uzyskania optymalnej korekcji widzenia pacjentów oraz wypracowania nawyków poprawnego noszenia soczewek kontaktowych.
CooperVision® angażuje się w działania zgodne z koncepcją CSR. Współpracuje m.in. z Fundacją Optometry Giving Sight, wspierając badania wzroku u dzieci z najbiedniejszych krajów świata, a także z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
Główna siedziba CooperVision® znajduje się w Dolinie Krzemowej, uważanej za światowe centrum innowacji. Firma zajmuje trzecią pozycję wśród światowych producentów soczewek kontaktowych. Na rynku środkowoeuropejskim obecna jest od 25 lat. W Polsce prowadzi sprzedaż ponad 20 marek soczewek kontaktowych. Więcej informacji na stronie www.coopervision.pl.
Nadesłał:
RedNacz
|
Komentarze (0)