Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Zadbaj o włosy latem

Zadbaj o włosy latem
Zobacz więcej zdjęć »
Lato i zimna to trudny czas dla włosów. Są one narażone nie tylko na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne, ale także na dodatkowe czynniki, które mogą je uszkodzić. Sprawdź jak je ochronić i jak o nie zadbać.

Najbardziej niekorzystnym czynnikiem, który może zniszczyć włosy jest oczywiście wysoka temperatura, suche powietrze i silne promieniowanie słoneczne. Jeżeli włosy są w słabej kondycji, są podatne na wszelkie uszkodzenia, są łamliwe i cienkie warto zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki do włosów z filtrem UV. Jednak nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na szampony i odżywki. Rozwiązaniem też może być stosowanie masła shea lub oleju kokosowego. Warto pamiętać, że aby substancje odżywcze dotarły jak najgłębiej warto włosy z odżywką owinąć w czepek i dodatkowo w ręcznik na kilka minut. W okresie letnim zaleca się także ograniczyć stosowanie silikonów, ponieważ obciążają one włosy.

Jeżeli przebywamy na słońcu kilka godzin np. na plaży, grillu, podczas prac w ogrodzie warto zadbać o nakrycie głowy. To nie tylko skuteczna ochrona naszych włosów, ale także zdrowia. Warto pamiętać, że negatywnie na włosy wpływa także woda morska i woda chlorowana. Latem nie sposób nie korzystać w uroków natury i nie wskoczyć do słonego morza będąc na urlopie. Na szczęście na plażach pojawia się coraz więcej pryszniców ze słodka wodą. Pamiętajmy aby po każdym zamoczeniu włosów słoną wodą spłukać je słodką. Podobnie sprawa wygląda z wodą chlorowaną. W miastach popularne są baseny odkryte, w hotelach także często korzystamy z basenu. Starajmy się jak najdokładniej podpiąć włosy i unikać ich moczenia.

Mimo iż kuszące jest suszenie włosów na dworze, bo przecież jest tak ciepło to należy tego unikać. Parująca z włosów woda pod wpływem promieni słonecznych może się przyczynić do poważnego, a poza tym nawet niepozorny letni wiatr może sprawić, że zachorujemy.

 

ROCH&ENGELRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

arequipa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »