Dom » Architektura

Zakończenie projektu Tubądzin Design Awards

Zakończenie projektu Tubądzin Design Awards
Zobacz więcej zdjęć »
W listopadzie 2015 r. ruszył cykl Tubądzin Design Awards, projekt Grupy Tubądzin skierowany do projektantów oraz architektów. Zgłosiło się do niego ponad 2500 uczestników, nie tylko z kraju, ale również z zagranicy.

W listopadzie 2015 r. ruszył cykl Tubądzin Design Awards, projekt Grupy Tubądzin skierowany do projektantów oraz architektów. Zgłosiło się do niego ponad 2500 uczestników, nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Przygotowali oni blisko 1300 projektów różnych pomieszczeń z wykorzystaniem płytek firmy Tubądzin. Walczyli tym samym o cenne nagrody. Łączna pula nagród to 200 000 złotych. Zwycięzców projektu poznamy 8 lutego o godz. 18:00 w pawilonie nr 10 podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.

Idea Tubądzin Design Awards łączyła w sobie elementy nieustannych inspiracji, kreatywnych konkursów, rozwoju kariery oraz pasjonujących spotkań branżowych. Równolegle z projektem trwała również międzynarodowa edycja - Tubądzin Design Awards International.

Tubądzin Design Awards oraz Tubądzin Design Awards International w liczbach

Zadanie konkursowe polegało na zgłoszeniu projektu wnętrza z wykorzystaniem produktów firmy Tubądzin w jednej z kategorii: projekt koncepcyjny, projekt zrealizowany/realizowany indywidualny lub inwestycyjny. W ramach edycji międzynarodowej, TDA International, zgłoszenia wpłynęły z 22 krajów z całego świata. Na liście znalazły się m.in. Kanada, Wielka Brytania, Ukraina, Austria czy Węgry. Łącznie oba konkursy zgromadziły 2535 uczestników i 1288 prac. Spośród nich, podczas uroczystej gali, jury ogłosi zwycięzców poszczególnych kategorii oraz wręczy dwie statuetki Grand Prix dla zwycięzców edycji polskiej oraz międzynarodowej.

Uczestnicy w swoich projektach najczęściej wykorzystywali 5 kolekcji z portfolio Ceramiki Tubądzin: All In White, Epoxy z linii Livingstone oraz kreacje płytek ceramicznych Macieja Zienia stworzonych dla marki: Barcelonę, Londyn oraz Berlin. Natomiast najchętniej projektowanym wnętrzem była oczywiście łazienka.

Współpraca z ludźmi designu oraz cenne nagrody

Do współpracy zaproszono licznych partnerów. Ambasadorką przedsięwzięcia i jednocześnie przewodniczącą jury została Dorota Koziara - jedna z najwybitniejszych polskich designerek. Artystka zajmuje się także aranżacją wystaw i scenografii teatralnych. W składzie jury TDA znaleźli się również: Małgorzata Szczepańska - redaktor naczelna magazynu wnętrzarskiego, Jolanta Rudzka-Habisiak - rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Maciej Mańkowski - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, ceniony za osobliwe fotografie autorskie oraz Tomasz Smus - architekt marki Tubądzin.

Łączna pula nagród w Tubądzin Design Awards sięga 200 tys. złotych i obejmuje m.in. Grand Prix w wysokości 10 tys. złotych, 10 wyjazdów do Mediolanu na Salone del Mobile i warsztaty w DOROTA KOZIARA STUDIO w Mediolanie oraz staż w biurze projektowym Villa International Co. w Budapeszcie. Oprócz tego nagrody dla zwycięzców ufundowali partnerzy projektu: ABB, Comforty, Grupa Krotoski-Cichy, PROCAD oraz VIBIA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »