Dom » Budownictwo

Zakończył się konkurs „Zbuduj z nami swój komfortowy dom”

Zakończył się konkurs „Zbuduj z nami swój komfortowy dom”
Zobacz więcej zdjęć »
Trwający od września konkurs „Zbuduj z nami swój komfortowy dom”, zorganizowany przez Saint-Gobain & KAPE, dobiegł końca.

Z nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybierze zwycięzcę, który otrzyma nagrodę główną: profesjonalny, zindywidualizowany projekt architektoniczny swojego wymarzonego domu oraz materiały budowlane, produkcji Saint-Gobain, pozwalające na jego wykończenie w stanie deweloperskim. 

Konkurs „Zbuduj z nami komfortowy dom”, przeznaczony był dla właścicieli działek budowlanych, którzy są otwarci na nowoczesne rozwiązania, ograniczające zużycie energii. Osoby planujące budowę domu i będące członkami co najmniej trzyosobowej rodziny z dzieckiem, mieli niepowtarzalną szansą nie tylko na uzyskanie dodatkowego wsparcia finansowego, ale również na pomoc profesjonalistów przy projektowaniu efektywnego energetycznie domu marzeń.

Celem współpracy Saint- Gobain i Krajową Agencję Poszanowania Energii (KAPE) jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z zastosowania w budownictwie mieszkaniowym rozwiązań energooszczędnych. Analizy przeprowadzone przez KAPE potwierdzają, że domy o wysokim standardzie energetycznym mogą przyczynić się do obniżenia rachunków nawet o 40%, w porównaniu do budynków standardowych. Oznacza to długoterminowe oszczędności w zużyciu energii oraz niższy koszt eksploatacji budynku.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW) uruchomił specjalny program, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na budowę domu jednorodzinnego o wysokim standardzie energetycznym w wysokości nawet do 50 000 zł. Kwota dofinansowania jest uzależniona od standardu energetycznego, w którym zostanie zbudowany dom. Mimo wysoko postawionej poprzeczki, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Ze wszystkich nadesłanych prac, które spełniły wymogi, jury wybierze zwycięski projekt, którego autor otrzyma nagrodę główną: profesjonalny, zindywidualizowany projekt architektoniczny swojego wymarzonego domu oraz materiały budowlane, produkcji Saint-Gobain, do jego wykończenia w stanie deweloperskim. Werdykt jury zostanie ogłoszony w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się 11 grudnia 2013 r. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

United PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »