Dom » Budownictwo

Zakup okien PCV

Zakup okien to trudne zajęcie. Okna pcv czy z drewna? To podstawowa kwestia, liczą się jednak również cechy – parametry okna. Szczelność, izolacja akustyczna i cieplna to tylko część z cech dobrego okna.

Za podstawowy parametr, który pozwala określić izolacyjność termiczną okna PCV, uznaje się współczynnik przenikania ciepła U. Według normy maksymalna wartość tego współczynnika dla okien w elewacji wynosi 1,8.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNowoczesne okna są jednak znacznie cieplejsze i mają zdecydowanie niższą, czyli lepszą wartość współczynnika U. Okna montowane w domach energooszczędnych powinny mieć współczynnik U nie większy niż 1,3.

O parametrach całego okna decydują również cechy pakietu szybowego i profili a także sposób ich zespolenia, czyli osadzenia szyby w ramie. Na korzystne parametry cieplne całego okna mają wpływ wartości współczynników jego poszczególnych elementów składowych.

Największe znaczenie odgrywają tutaj szyby, bo to przez nie zimą ucieka ciepło, w przeciwieństwie do lata. Najpopularniejsze są okna zawierające szyby termoizolacyjne, w których tafle szkła są oddzielone od siebie ramką dystansową, a przestrzeń między nimi jest wypełniona gazem szlachetnym.

Okna to inwestycja na lata, nie oszczędzaj na nich!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tbcabc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »