Dom » Wnętrza

Zalety i wady tapet winylowych

Zalety i wady tapet winylowych
Zobacz więcej zdjęć »
Obecnie wybór rodzajów tapet na rynku jest ogromny. Wiele ofert to tapety winylowe - skąd mamy wiedzieć, że jest to rozwiązanie odpowiednie dla nas?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dlaczego warto wybrać tapetę winylową? 
W obecnych czasach na rynku wykończenia wnętrz obecnych jest wiele produktów, które w większy albo mniejszy sposób mogą wpływać na jakość wykonanego remontu. Często jednak zapominamy o funkcjonalności i staramy się, aby wnętrze wyglądało przede wszystkim estetycznie, a dopiero potem – było praktyczne. Aby temu zapobiegać, zwłaszcza przy tworzeniu nowego wystroju ścian w danym domu, dobrze jest zadbać o odpowiedni ich wygląd. Bardzo popularne ostatnimi czasy są tapety winylowe, które można dowolnie kłaść na ścianie w różnych pomieszczeniach, a które świetnie sprawdzają się w rozmaitych warunkach codziennego użytkowania.
 
Rodzaje tapet winylowych 
  • Najpopularniejszą, a zarazem – najtańszą – tapetą jest tapet papierowa, wykonana po prostu z celulozy. Dość dobrze się ją nakłada, aczkolwiek w wielu przypadkach trzeba ją namaczać i szybko przykładać do ściany, aby nie straciła swojej formy. Jest jednak mało odporna na uszkodzenia, nie da się jej w żaden sposób czyścić, co jest uciążliwe zwłaszcza w przypadku, gdy w domu są małe dzieci albo zwierzęta, a także nie jest ona łatwa do usunięcia. 
  • Tapeta winylowa z wyższej półki, łączy w sobie zalety estetyczności oraz wysokiej funkcjonalności. Jest przede wszystkim stworzona z odpowiedniego materiału, który pozostaje na tyle trwały, że zapewnia możliwość czyszczenia tapety rozmaitymi środkami chemicznymi. Co więcej, jej powierzchnia jest stworzona w taki sposób, że zarówno przy zakładaniu, jak i zdejmowaniu tapeta nie powoduje żadnych problemów. Można ją szybko założyć bez dodatkowego namaczania, a także łatwo zdjąć, bo nie rozdziera się i zdejmuje się ją w takim samym płacie, w jakim została przyklejona.
 
Tapety winylowe są coraz popularniejsze, ponieważ sprawdzają się zarówno w salonach, jak i pokojach dziecięcych, gdzie bywają narażone na rozmaite zarysowania oraz zabrudzenia. Dzięki odpowiedniej powierzchni stworzonej z PCV tapeta taka jest łatwa w czyszczeniu, a przy tym nie blaknie i nie niszczy się wskutek wycierania. 
 
Kiedy tapeta winylowa będzie złym rozwiązaniem? 
Trzeba mieć jednak świadomość, że nie wszystkie tapety winylowe nadają się do każdego wnętrza. W przypadku, gdy szukamy tapety, która sprawdzi się w łazience o wysokiej wilgotności, należy zastanowić się nad innym rodzajem tapety, przeznaczonej do takich warunków. Dlaczego? Tapeta winylowa nie przepuszcza powietrza oraz wilgoci, a więc może zatrzymywać ją w ścianie; co więcej, wskutek dużej ilości wody w powietrzu może po prostu… odkleić się. Istotne jest również to, że jest ona zazwyczaj droższa od papierowego odpowiednika, zwłaszcza jeśli wybierzemy tapetę o budowie spienionej, która pozwala na pokrycie nierówności w ścianach i tynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »