Technologie » Komputery

Zamienniki tuszy i tonerów do drukarek, jak wybrać ten odpowiedni?

Jeśli zdecydowałeś się przeczytać ten artykuł z pewnością jesteś osobą, która szuka dobrej jakości zamiennika dla oryginalnego tuszu.

Tym samym dość już masz dużych wydatków na materiały eksploatacyjne, które niejednokrotnie kończą się w mgnieniu oka. Jak sprawdzić, czy zamiennik, w który chcemy zainwestować jest rzeczywiście dobrej jakości i czy warto kupić właśnie ten, a nie inny? Najlepszym sposobem jest zakup zamienników, które wyprodukowane zostały przez sprawdzonych producentów. To właśnie one charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ilości oraz jakości otrzymanego wydruku do jego ceny.

Tania drukarka, drogie koszty eksploatacji

Ze względu na fakt, iż zakup drukarek atramentowych z założenia jest tani, producenci tego rodzaju sprzętu postanowili obciążyć dużymi kosztami zakupu materiały eksploatacyjne. Zwykle zasobniki tego typu są nie tylko drogie, ale i posiadają małą pojemność. Doprowadziło to do wyspecjalizowania się wielu firm w produkcji zamienników, które oferują podobne parametry oraz zdecydowanie niższe koszty zakupu i eksploatacji.

Bo testy nie kłamią…

Dzięki przeprowadzeniu testów przez popularne czasopisma, które specjalizują się w branży drukarek i materiałów eksploatacyjnych można wyciągnąć kilka istotnych z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Przede wszystkim istnieje cały szereg zamienników do drukarek rozmaitych firm i różnych producentów, często wątpliwej wiarygodności i jakości. Jedną z najbardziej znanych i cenionych marek zamienników jest Igalo, które dziś konkuruje już nie tyko z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi, ale i z wyjątkowo tanimi zamiennikami z Chin.

POJEMNOŚĆ

Zarówno kupując nową drukarkę, jak i oryginalny zamiennik, możemy spodziewać się, iż znajdziemy w zasobnikach niewielkie ilości tuszu. Przykładowo w czrnym kartridżu Brother LC1240BK znajdziemy zaledwie 12 ml tuszu. Zakupione zamienniki oferują przeszło dwa razy więcej tuszu, bo aż do 30 ml. Nie jest to sytuacja wyjątkowa dla czarnego zasobnika, bowiem sytuacja analogiczna ma miejsce w przypadku kolorowych tuszów. Tu w oryginalne cieszymy się 6 milimetrami tuszu, zaś w zamiennikach od 2 do 3 razy więcej, w zależności od marki jaką wybierzemy.

CENA

Oryginalne tusze Brother zaskakują swoimi kosztami. W przypadku wspomnianego Brother’a może być to kwota kilkukrotnie wyższa niż w przypadku zakupu zamienników. Interesujące jest tu zjawisko, iż im mamy do czynienia z droższym zasobnikiem, tym mniejszą ilość tuszu możemy w nim znaleźć. To sprawia, że tak chętnie sięgamy po zamienniki, które umożliwiają nam znacznie tańsze eksploatowanie drukarki.

JAKOŚĆ

Wspomniane już testy wykazały, iż świetnymi rezultatami cieszą się zasobniki firmy Igalo. Dają one możliwość pełnego wykorzystania kartridża, gdy tymczasem zamiennik z Chin pomimo iż nie został opróżniony, wykazywał zużycie się. Jego cena jednak jest tak niska, iż w porównaniu z zamiennikiem Igalo koszty wydruku były znacznie tańsze. Jak w testach wypadła jakość wydruków? W przypadku oryginałów i Igalo jest to wydruk o porównywalnej jakości, dobry i nie pozostawiający zastrzeżeń. Znacznie gorzej wypadają zamienniki sprowadzane z Chin, gdzie zdarza się, że atrament rozlewa się na papierze, a obraz jest mało szczegółowy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

igalo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »