Dom » Wnętrza

Żarówki LED – nowa technologia oświetlenia

Żarówki LED – nowa technologia oświetlenia
Zobacz więcej zdjęć »
Żarówki LED stosowane są w wielu dziedzinach życia i w różnego rodzaju rozwiązaniach. Korzystamy z nich w tak powszechnych przedmiotach jak telefony komórkowe, laptopy czy latarki. Są tacy, którzy w ich pojawieniu się widzą koniec tradycyjnych żarówek. Czy żarówki LED wróżą rewolucję na rynku?

Żywotność żarówek LED

Żarówki LED charakteryzują się niezwykłą wręcz żywotnością. Wysokiej klasy żarówka LED jest w stanie pracować nawet do 100 tys. godzin, gdy tymczasem żarówka tradycyjna zazwyczaj kończy ostatecznie swoją działalność już po upływie tysiąca lub dwóch tysięcy godzin pracy. Liczby te działają na wyobraźnię. Należ jednak pamiętać, iż w końcowym rozrachunku za żywotność żarówki decyduje nie tylko jej rodzaj, ale także sposób i częstotliwość użytkowania.

Różnorodność wersji i zastosowania

Sklepy z artykułami oświetleniowymi oferują obecnie niezwykle bogaty wybór żarówek LED. Tak duża różnorodność spowodowana jest ogromnym wachlarzem zastosowań tego typu oświetlenia. Na sklepowych półkach możemy więc znaleźć same żarówki oraz wodoodporne taśmy i specjalne naświetlacze.

Żarówki LED znajdują zastosowanie w szerokiej gamie produktów. Oświetlenie tego typu wykorzystywane jest przez zwykłe lampy, lampy stojące oraz lampy sufitowe. - http://www.emi-led.pl/

Energooszczędność

Bardzo ważnym aspektem korzystania z żarówek LED jest ich energooszczędność. Wystarczy tylko wspomnieć, że żarówki tradycyjne do uzyskania tego samego poziomy oświetlenia danego pomieszczenia potrzebują zużyć pięciokrotnie więcej energii elektrycznej niż żarówki LED.

Działanie

Działanie żarówek LEDowych oparte jest na dosyć prostej zasadzie przenikania elektronów przez dwie elektrody, w efekcie czego powstaje wiązka światła. Kluczowym elementem odpowiedzialnym za barwę otrzymywanego światła jest budowa samej diody.

Żarówki LED uważane są za zdecydowanie bardziej praktyczne i dające większe możliwości źródło światła niż żarówki tradycyjne. Na opinię tę składają się przytoczone wyżej charakterystyki oraz fakt, iż rozwijająca się technologia nastawiona jest obecnie na wykorzystywanie ich nie tylko w urządzeniach oświetleniowych (lampy, lampy stojące lub lampy sufitowe) i produktach elektroinstalacyjnych, ale i w wielu sprzętach codziennego użytku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

blackppp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »