Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zawód stomatolog dawniej i obecnie

Zawód stomatolog dawniej i obecnie
Zobacz więcej zdjęć »
Zawód stomatologa, jak każda inna specjalizacja medyczna, to jedna z trudniejszych i wymagających profesji, ponieważ wymaga ogromnej wiedzy i odpowiednich predyspozycji

Zawód stomatologa jest ceniony na całym świecie, a obecna opieka dentystyczna zapewnia komfortowe warunki leczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Lekarz stomatolog to specjalista od chorób zębów i jamy ustnej, którego głównym zadaniem jest właściwe zdiagnozowanie pacjenta oraz leczenie chorób zębów, dziąseł, błon śluzowych jamy ustnej, korygowanie wady zgryzu, leczenie protetyczne, a także udzielanie pacjentom wyczerpujących informacji o prawidłowej higienie jamy ustnej.

Stomatolog, o ile ukończył na studiach specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej, ma także za zadanie diagnozowanie oraz leczenie chorób w obrębie twarzo-czaszki pacjentów. W zakres obowiązków dentysty wchodzi prowadzenie zabiegów i operacji chirurgicznych w przypadku dolegliwości pochodzenia nowotworowego, zapalnego czy też różnego rodzaju urazów, gdzie konieczna jest interwencja chirurgii plastyczno-rekonstrukcyjnej.

Stomatologia, jako dziedzina medycyny, ma bardzo długą historię. Już w starożytności starano się dbać o higienę jamy ustnej oraz podejmowano pierwsze w miarę nieinwazyjne próby leczenia uzębienia ówczesnych ludzi. Udokumentowane źródła na ten temat pochodzą ze starożytnej Grecji, Egiptu, Arabii, Chin, Indii, Babilonu czy też Mezopotamii, natomiast jako pierwszy terminu „dentysta” użył Guy de Chauliac w XIV wieku.

Jak widać, również ortodonta i protetyk byli znani ludzkości na długo przed narodzinami Chrystusa. Odnaleziono i udokumentowano bowiem szyny stabilizujące zęby oraz protezy naszych przodków pochodzące z okresu z przed naszej ery.

Obecnie tytuł lekarza dentysty, przynajmniej w Polsce, uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych oraz po zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego i po dobyciu roczneo stażu podyplomowego.

Wielu świeżo upieczonych lekarzy stomatologów decyduje się na własną praktykę i własny gabinet dentystyczny. Aby tego dokonać, należy przede wszystkim zarejestrować działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji I Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), jako praktykę lekarską dentystyczną, która jest opisana kodem PKD 86.23.Z.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://odent.pl/



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Peperoni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

kupic bielizne damska
Odkryj Nowy Wymiar Luksusu: Ręcznie Szyta Bielizna Damska na Alialingerie.pl
alialingerie.pl

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »