Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zdrowe ciało, zdrowa dusza – terapie holistyczne dla każdego

Zdrowe ciało, zdrowa dusza – terapie holistyczne dla każdego
Zobacz więcej zdjęć »
Interesujesz się akupunkturą, szukasz zdrowej diety albo pomysłu na wyciszenie po ciężkim dniu? Polecamy terapie holistyczne!

Zgodnie z założeniami holizmu, zdrowie to proces, który można przedstawić

na przykładzie kontinuum. Jeden koniec kontinuum to stan choroby, na przeciwległym biegunie natomiast znajduje się stan braku choroby, który łączy się z psychicznym spełnieniem i poczuciem szczęścia. Środek tego kontinuum określa się jako brak choroby, ale również brak życiowej satysfakcji.

Medycyna holistyczna opiera się nie tylko na leczeniu objawów, ale także określaniu przyczyn choroby i ich eliminowaniu. Jej zadaniem jest zapewnienie zdrowia fizycznego i komfortu psychicznego. - Zdrowie to coś więcej niż tylko fizyczna i umysłowa sprawność. W ujęciu holistycznym definicja zdrowia zakłada również poczucie szczęścia, możliwość samorealizacji, a także równowagę duchową - mówi Marcin Topolski z serwisu internetowego Holistyczna Polska (www.hopl.pl), na którym dostępne są porady dotyczące rozmaitych terapii holistycznych.

Eksperci na wyciągnięcie ręki

Serwis hopl.pl jest adresowany do osób, które interesują się medycyną holistyczną hobbystycznie, ale również do tych, którzy poszukujących konkretnego terapeuty. - Stale rozwijamy bazę terapeutów i rozmaitych szkół rozwoju. Osoby prowadzące różnego rodzaju terapie mogą u nas bezpłatnie zamieścić informację o prowadzonej działalności - mówi Marcin Topolski, redaktor portalu.

Aby ułatwić użytkownikom znalezienie konkretnej osoby lub usługi, ogłoszenia są posortowane w kategorie tematyczne. Na stronie możemy znaleźć m.in. oferty ośrodków jogi czy szkół sztuk walki. - Pamiętajmy, że wysiłek fizyczny połączony z koncentracją ma bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie. Dlatego wielu ludzi zamiast korzystać z pomocy terapeutów woli zapisać się na jogę czy fitness - zauważa Marcin Topolski.

Swoje miejsce w serwisie znalazły też takie techniki jak akupunktura, ajurweda, fizjoterapia, coaching i wiele innych.

Wiedza od praktyków

Osoby, które ogłaszają swoje usługi na portalu mają unikatową wiedzę dotyczącą prowadzonych form terapii, jak np. techniki Radykalnego Wybaczania czy leczenia esencjami kwiatowymi. Dlatego portal pełni również funkcję platformy wymiany informacji. Swoje artykuły mogą publikować bezpłatnie eksperci medycyny holistycznej a czytelnicy mają możliwość komentowania, włączania się w dyskusję oraz zadawania pytań ekspertom.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią dostępną na serwisie Hopl.pl. Jesteśmy przekonani, że lektura wzbogaci Państwa wiedzę z zakresu terapii holistycznych, a także ułatwi kontakt ze specjalistą w wybranej dziedzinie.

 

Źródło: hopl.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

hopl.pl
http://hopl.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    kiwinka 2011-11-07 11:51:10

    fajny pomysł takiego agregowania ofert. nie trzeba będzie przeglądać tysiąca stron jedna za drugą w poszukiwaniu np. trenera jogi


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »