Technologie » Komputery

Zeskanuj swoje wspomnienia - wydajny skaner Plustek OpticPro ST640 już w ofercie MODECOM

Zeskanuj swoje wspomnienia - wydajny skaner Plustek OpticPro ST640 już w ofercie MODECOM
Zobacz więcej zdjęć »
Styczeń 2012 – Firma MODECOM, licencjonowany dystrybutor marki Plustek, wprowadziła do sprzedaży skaner OpticPro ST640.

 Urządzenie przeznaczone jest do skanowania negatywów 35mm, slajdów 35mm, filmów zwojowych 120/220, błon fotograficznych do rozmiaru 5''x7'' oraz fotografii i dokumentów do rozmiaru 8''x11''.  

 

 „To kolejny, premierowy produkt marki Plustek, który mamy przyjemność wprowadzić do sprzedaży. Jest to wydajne urządzenie, z którego będą zadowoleni zarówno wymagający fotoamatorzy, jak i osoby zawodowo zajmujące się obróbką zdjęć oraz grafiki. Do budowy skanera wykorzystano technologię CCD (Charge Coupled Device), która zapewnia uzyskanie szerokiej gamy kolorów z bardzo dobrym odwzorowaniem cieni i przejść tonalnych, zapewniając tym samym wysoką jakość reprodukcji kopiowanych materiałów. ” - powiedział Krzysztof Wójciak – dyrektor zarządzający MODECOM.

             OpticPro ST640 charakteryzuje się wysoką rozdzielczością optyczną 3200 dpi (interpolowana do 3200x6400 dpi), a skanowanie kolorowych dokumentów formatu A4 odbywa się w czasie 31 sekund. Urządzenie zostało wyposażone w technologię IDEAS (Intelligent Detection & Easy Scan Technology), która automatyzuje proces cyfryzacji dokumentów, optymalnie dobierając ustawienia i upraszczając obsługę.

            „Technologia IDEAS zwiększa komfort obsługi i pozwala skrócić czas potrzebny do zeskanowania dokumentów. Dzięki niej, za pomocą jednego przycisku możemy uzyskać bardzo dobrej jakości, cyfrowe kopie. Funkcja ta automatycznie wykrywa obrazy wielokrotne, rozpoznaje ich typ, prostuje przekrzywienia, lokalizuje brzegi i skanuje każdy do oddzielnego pliku. Ponadto, mamy możliwość skorzystania z jednego z 4 klawiszy szybkiego dostępu, dzięki którym szybko skopiujemy dokument, rozpoznamy tekst (OCR), zapiszemy skan do pliku (PDF) oraz wyślemy wiadomość e-mail wraz z zeskanowaną treścią. Producent oddał do dyspozycji użytkowników również dodatkowy przycisk, któremu poprzez dołączone oprogramowanie Action Manager, możemy przypisać jedną z wielu dostępnych funkcji. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom obsługa skanera  OpticPro ST640 jest niezwykle intuicyjna i mimo rozbudowanym możliwości nie wymaga zaawansowanej wiedzy.” - dodaje Krzysztof Wójciak.

            W zestawie ze skanerem znajdują się również trzy podajniki do kliszy, przeznaczone do różnych typów negatywów i slajdów: na film 12 x 35mm (4 klatki x 3 paski), na 6 slajdów 35mm zmontowanych w ramkach, oraz na klatki filmu 120/220 do wymiaru 5'' x 7''. Użytkownicy otrzymują także bogate oprogramowanie, pozwalające na efektywną pracę z urządzeniem zaraz po jego instalacji, m.in. ABBYY FineReader 9.0 Sprint, ImageFolio 4.5, PageManager 7.10.

 

Kontakt dla mediów:

Sebastian Samorek  

MODECOM S.A.

tel. kom. +48 505 055 404

e-mail: sebastian.samorek@modecom.pl

www.modecom.pl

 

Anna Czekalska

Studio 111 Sp. z o.o.

e-mail: anna.czekalska@studio111.pl

www.studio111.pl

 

 

O firmie MODECOM S.A.

MODECOM S.A. powstała na bazie wiodącej firmy projektującej i produkującej obudowy komputerowe w roku 1999. Oryginalne wzornictwo, profesjonalny zespół projektantów oraz doskonałej jakości wyroby, pozwoliły firmie zdobyć pozycję lidera wśród producentów obudów komputerowych i zasilaczy. Obecnie MODECOM S.A. zaopatruje bezpośrednio ze swoich magazynów w Polsce producentów i dystrybutorów w całej Europie, zapewniając pełną dostępność produktów. Aktualna oferta obejmuje szeroki zakres produktów związanych z branżą IT, a dzięki otwarciu na nowe technologie i trendy poszerzona została o urządzenia nawigacyjne, torby i plecaki do notebooków, czytniki kart, karty pamięci, etui do nawigacji lub aparatów fotograficznych oraz materiały eksploatacyjne do drukarek. Od września 2011 roku MODECOM S.A. został licencjonowanym dystrybutorem marki Plustek, jednego z największych na świecie producentów wysokiej jakości urządzeń skanujących.

Dynamiczny rozwój spółki przyczynił się do otwarcia spółki zależnej na terenie Węgier (MODECOM KFT.), oraz do utworzenia nowej gałęzi działalności firmy związanej z wdrażaniem i sprzedażą systemów informatycznych, za którą odpowiedzialny jest podmiot MODECOM IT. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

modecom

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »