Dom » Budownictwo

Zima tuż-tuż. Przygotowałeś już swój dach?

Nie ma chyba nic gorszego niż problem z dachem zimową porą. Wyobraź sobie taką sytuację, że w środku zimy nagle zaskakuje Cię takie problem – Twój dach zaczyna przeciekać...

 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Nie ma chyba nic gorszego niż problem z dachem zimową porą. Wyobraź sobie taką sytuację, że w środku zimy nagle zaskakuje Cię takie problem – Twój dach zaczyna przeciekać... Niezbyt ciekawa perspektywa, nieprawdaż? Zostawmy więc to wyobraźni, a zacznijmy działać. Najważniejszy jest dokładny przegląd stanu pokrycia. Najlepiej zrobić to właśnie na jesień.


Co niezwykle istotne, nie ma dachów niezniszczalnych, tak więc każde pokrycie musi mieć przeprowadzoną regularną konserwację, jednocześnie przed, jak i po zimie. Każdy dach wystawiony jest na negatywne działania warunków atmosferycznych typu deszcz, śnieg czy wiatr. Nieważne więc, jakim materiałem go pokryjemy, musi mieć cykliczne przeglądy. Taki przegląd najkorzystniej, gdy powierzymy specjalistom, najlepiej tym, którzy wykonywali pokrycie. Oni najlepiej znają specyfikę dachu, a tym samym są w stanie określić i ewentualnie zminimalizować możliwe zagrożenia.


Tak naprawdę to, czy nasz dach jest naprawdę solidny zależy od wyboru dobrych materiałów, a także ich montażu. Właściwie wykonane pokrycie będzie bezproblemowe przez wiele lat. Niemniej, cykliczna konserwacja i pielęgnacja, to konieczność. Warto wiedzieć bowiem, iż stan dachu to bardzo ważny wyznacznik, na podstawie, którego ocenia się stan budynku. Może mieć to więc ogromne znaczenie, gdy będziemy chcieli sprzedać nasz dom. Cena nieruchomości wtedy będzie dużo niższa.


Bardzo ważne, żeby podczas kontrolowania połaci dachowej wykryć drobne uszkodzenia. Powinniśmy je jak najszybciej wyeliminować, gdyż może z nich wyniknąć bardziej poważny problem. A jeśli tak się stanie w środku zimy, to naprawdę będziemy mieli problem. Dodatkowo, w sytuacji rozszczelnienia połaci konsekwencje mogą być najpoważniejsze, takie jak przecieki, zawilgocenie poddasza czy nawet uszkodzenie elewacji budynku. Z tego też powodu pamiętajmy, żeby koniecznie sprawdzić obróbki blacharskie, gdzie może dochodzić do groźnych przecieków. Sprawdźmy czy nie są poluzowane, skontrolujmy także czy silikon, którym są uszczelnione, nie popękał i się nie wykruszył.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ggraper

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »