Rozrywka » Turystyka

Zimowe Szlaki Szwecji – Nordic Walking i Biegówki

Zimowe Szlaki Szwecji –  Nordic Walking i Biegówki
Zobacz więcej zdjęć »
Na fanów sportów zimowych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności na nowych trasach, przewoźnik promowy Stena Line przygotował wyprawę „Zimowe Szlaki Szwecji: Nordic Walking i Biegówki”.

Skandynawia to miejsce, które słynie ze sportów zimowych. Dlatego warto właśnie tam wybrać się na trening nordic walking czy biegania na nartach. Oprócz waloru turystycznego chodzenie z kijkami i biegi narciarskie mają również inną zaletę, jaką jest korzystny wpływ na zdrowie. W trakcie treningu obu dyscyplin angażuje się niemal wszystkie partie ciała. Zarówno nordic walking jak i bieganie na nartach poprawiają koordynację ruchową oraz funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia, a także pozwalają na spalanie dużej ilości kalorii.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 Wyjazd organizowany przez Stena Line – „Zimowe Szlaki Szwecji: Nordic Walking i Biegówki” to idealna okazja nie tylko do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie innych pasjonatów sportów zimowych, ale także możliwość zobaczenia krajobrazów południowej Szwecji. Uczestnicy wyjazdu „Zimowe Szlaki Szwecji” mają do wyboru dwie formy aktywności, wspomniane wyżej nordic walking oraz biegi narciarskie. Każdą z wypraw poprowadzi profesjonalny trener, a wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy instruktora. Pasjonaci biegówek będą trenować w specjalnie przystosowanym ośrodku biegowym.

 

Dla fanów nordic walking przygotowano dwie trasy, które znajdują się na wyspach Archipelagu Karlskrony, ok. 20 km od miasta i terminalu promowego Stena Line.  Pierwszy szlak ma długość 5,7 km i wiedzie przez Wyspę Almö. Niemal cała trasa prowadzi po płaskim terenie, jest tylko jedno krótkie podejście pod górę. Wyprawa rozpoczyna się z parkingu Hajvar, w południowej części wyspy. Okolica słynie z licznych kąpielisk, a samo Hajvar to najpopularniejsze w regionie kąpielisko dla naturystów. Dalsza część szlaku wiedzie wzdłuż zatoki Släthammar i Brändamoviken. Końcowy punkt szlaku znajduje się przy cmentarzysku Hjorthammar, na terenie którego zachowało się ponad 100 grobowców zarówno z wczesnej epoki żelaza, jak i tzw. epoki wikingów.


Druga trasa wiedzie wokół półwyspu Tromtö i ma długość 6,2 km. Prowadzi po płaskim terenie, ale
w niektórych miejscach szlak się zwęża i ścieżki są mniej widoczne. Punktem startu jest zatoka  Hjortahammarsviken, która już w czasach wikingów była przystanią handlową. Miejsca, które przemierza się na trasie to m.in. stara grobla wybudowana w latach 30. XX wieku i skalisty przylądek Bökehall. Ostatni punkt na szlaku to dworek Tromtö, który należy do rodziny Wachtmeister, największych posiadaczy ziemskich w tym regionie południowej Szwecji.

 

Po zakończonym treningu uczestnicy „Zimowych Szlaków Szwecji” będą mogli zregenerować siły na promie, a następnie wyruszyć na autokarową wycieczkę z przewodnikiem po Karlskronie. Po zwiedzaniu będzie czas wolny na zakup pamiątek, a następnie powrót promem do Polski.


Wyprawa „Zimowe Szlaki Szwecji” zaplanowana jest na 25 stycznia 2015 r. Cena na osobę zaczyna się już od 189 zł (+6 zł dopłaty ekologicznej SECA). W koszt wliczone są: rejs promem Stena Line w obie strony, dwa noclegi w kabinie 4-osobowej z łazienką, śniadanie, rozrywka na pokładzie, opieka instruktora i przewodnika na wybranej trasie nordic walking lub w ośrodku biegowym, transport autokarem na trasy, wycieczka autokarowa z przewodnikiem po Karlskronie oraz ubezpieczenie NW i KL.

 

Więcej informacji na temat „Zimowych Szlaków Szwecji” znajduje się na stronie: http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/zimowe-szlaki.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »