Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Złość menopauzalna – czy trzeba się z niej oczyścić czy lepiej użyć jako napędu do transformacji?

Złość menopauzalna – czy trzeba się z niej oczyścić czy lepiej użyć jako napędu do transformacji?
Zobacz więcej zdjęć »
Anna Niewiarowska, mentorka menopauzy, wystąpi z gościnnym wykładem o transformacji dzięki menopauzalnej złości na festiwalu Witariada – największej witariańskiej imprezie na świecie, która odbędzie się w dniach 12-14 lipca w Dworku pod Wiechą w podwarszawskim Kawęczynie.

Motywem przewodnim piątej edycji imprezy są pozytywne zmiany.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Anna Niewiarowska zajmuje się przeprowadzaniem kobiet przez jedną z ważnych życiowych zmian – okres menopauzy. Jak przekonuje założycielka profilu na Instagramie Szczęśliwa z menopauzą ważne jest, by nie odczuwać przed menopauzą lęku i nie postrzegać tej przemiany w kategorii straty. Podczas swojego wystąpienia na festiwalu Witariada, w sobotę 13 lipca Anna Niewiarowska zajmie się jedną z trudnych emocji towarzyszących menopauzie: złością.

 

Czym jest złość menopauzalna?

Złość menopauzalna to określenie, które odnosi się do wzmożonego uczucia gniewu, drażliwości i wahań nastroju, które mogą występować u kobiet w okresie menopauzy. Spadek poziomu estrogenów i progesteronu w tym momencie życia kobiety może wpływać na funkcjonowanie mózgu i odbijać się na emocjach.

Jednak, jak zauważa Anna Niewiarowska złość menopauzalna wcale nie musi być postrzegana jako negatywne zjawisko. W swoim wykładzie pt. „Złość menopauzalna – czy trzeba się  z niej oczyścić czy lepiej użyć jako napędu do transformacji?”, który wygłosi 13 lipca podczas festiwalu Witariada w Kawęczynie chce zachęcić przede wszystkim do zmiany perspektywy.

 

- Złość menopauzalna może być sygnałem, że pewne aspekty życia wymagają zmiany. Może to obejmować relacje, karierę, zdrowie lub styl życia. Wykorzystanie tego uczucia jako motywacji do przeanalizowania i przekształcenia tych obszarów może prowadzić do bardziej satysfakcjonującego i zrównoważonego życia – wskazuje Anna Niewiarowska.

 

- Zamiast starać się „oczyszczać” ze złości menopauzalnej, lepiej jest nauczyć się, jak ją przetwarzać i wykorzystywać w sposób, który prowadzi do osobistego wzrostu i poprawy jakości życia. Przetworzenie złości menopauzalnej w konstruktywny sposób może stać się siłą napędową dla pozytywnych zmian – dodaje.

Zmiana podejścia do złości menopauzalnej i postrzeganie jej jako potencjalnego narzędzia transformacji wymaga jednak cierpliwości, wsparcia i otwartości na proces rozwoju osobistego, jak podkreśla mentorka.

 

Wykładu Anny Niewiarowskiej będzie można wysłuchać 13 lipca o godz. 8:15 w Dworku pod Wiechą w Kawęczynie przy ul. Gościnnej 20, 05-555 Tarczyn.

 

Festiwal Witariada odbywa się po raz piąty

Witariada to nie tylko fajne wakacyjne wydarzenie, to manifestacja zmiany, inspiracji i pozytywnego podejścia do życia. Będzie muzyka i spora dawka wiedzy, która przyda się każdemu, kto chce doświadczyć tego, co najlepsze dla ciała, umysłu i ducha.

Program festiwalu jest w tym roku niezwykle ciekawy. Podczas wydarzenia zostanie poruszony szeroki wachlarz tematów, takich jak zdrowie, profilaktyka, żywienie, posty okresowe i czasowe, czy leczenie dietą. Obecni będą m.in. dr Tadeusz Oleszczuk, Dawid Piątkowski, Joanna Kaszuba, Ewa Foley czy Beata Pawlikowska. Nie może zabraknąć też strefy zakupowej, gdzie uczestnicy będą mogli wyposażyć się we wszelkie produkty związane ze zdrowym stylem życia. Dodatkowo, witariańska strefa gastronomiczna pozwoli odkryć bogactwo smaków i aromatów, dzięki którym można odmienić swoje życie na lepsze.

Festiwal pozytywnych zmian – bo tak najlepiej określić piątą edycję Witariady – odbędzie się w podwarszawskim Kawęczynie i potrwa od 12 do 14 lipca br. Więcej informacji: https://www.witariada.com/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcysia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »