Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Zmęczony złą pogodą? Sprawdź gdzie się udać, aby uniknąć zimna?

Zmęczony złą pogodą? Sprawdź gdzie się udać, aby uniknąć zimna?
Zobacz więcej zdjęć »
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje zagraniczne, nie tylko w miesiącach letnich, ale także jesienią i zimą. Porównując rok 2014 i 2013 naszej uwadze nie umknie, że liczba rezerwacji dokonanych poprzez Tripsta.pl na grudzień i styczeń znacznie wzrosła.

Perspektywa zrelaksowania się w egzotycznym raju staje się coraz bardziej interesująca dla polskich turystów. Liczba klientów, którzy kupili bilet w 2014 roku na samolot przez Tripsta.pl na lot do egzotycznego miejsca na grudzień wzrósł o ponad 10% w porównaniu do roku ubiegłego, a na styczeń o 7%. Trend potwierdzają również oficjalne dane Ministerstwa Turystyki i Sportu, które pokazują, że liczba osób wyjeżdżających za granicę na zimowe wakacje w 2013 roku wzrosła o 60% w listopadzie, o 23% we wrześniu i 11% w lutym w stosunku do poprzedniego sezonu. Urlop poza sezonem letnim, nie zawsze oznacza relaks na mroźnym stoku. To dobry moment, aby rozważyć zakup biletu na samolot do tropikalnego raju. Gdzie należy się udać, aby uciec od nieprzyjemnego zimna?

 

Odpowiedź jest prosta, jeśli weźmiemy pod uwagę jeden podstawowy czynnik – temperaturę w nadchodzących tygodniach. Szybkie spojrzenie na mapę pogodową i na pewno nie rozczarujemy się, jeśli wybierzemy popularny w Polsce i zawsze słonecznym Egipt. Z kolei jeśli chcemy poczuć upał tuż przed Świętami Bożego Narodzenia należy wybrać się np. do dalekiej Tajlandii. Natomiast Wyspy Kanaryjskie i Tunezja nie będą już tak gorące, ale nadal pozwolą na wygrzanie kości w czasie, gdy znajomi będą łykać tabletki na gardło i leczyć katar.

 

Średnie temperatury w wybranych krajach

 

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

STYCZEŃ

LUTY

Egipt

24°C

23°C

22°C

23°C

Tunezja

22°C

18°C

18°C

20°C

Wyspy Kanaryjskie

23°C

22°C

21°C

21°C

Tajlandia

30°C

31°C

30°C

32°C

Malezja

29°C

24°C

26°C

27°C

 

 

Porównując temperatury w poszczególnych miesiącach i krajach warto również porównać ceny. Wybierając najcieplejsze kraje trzeba liczyć się z tym, że bilet na samolot będzie droższy. Jeśli zdecydujemy się na 2-tygodniowe wakacje w Tajlandii w grudniu, to za bilet w dwie strony zapłacimy około 1900 złotych. Ta sama podróż w styczniu i lutym kosztuje więcej – około 2350 złotych. Jeśli chcemy udać się do Malezji trzeba liczyć się wydatkiem około 3500 złotych na bilet na samolot, ale już w lutym jego cena spada do 3000 złotych.

 

Najlepszym miejscem do spędzenia gorących i tanich egzotycznych wakacji jest Egipt. Średnia temperatura wynosi tam około 22-24°C, a za bilet w dwie strony zapłacimy tylko około 1100 złotych. Choć średnia temperatura w Tunezji jest niższa niż w Egipcie, to taki sam lot będzie kosztować 300-600 złotych więcej w zależności od miesiąca wyjazdu. Natomiast Wyspy Kanaryjskie znajdują się gdzieś w środku, jeśli chodzi o ceny biletów lotniczych, a ich cena wynosi około 1250-1300 złotych.

 

Jednak wybierając kierunek jesienno-zimowych wojaży warto także sprawdzić, co do zaoferowania poza ciepłym klimatem mają wspomniane kraje, bo jak się okazuje często oprócz złotego piasku i lazurowej wody kryje się w nich znacznie więcej.

 

Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki: Egipt i Tunezja

Dobrym kierunkiem na jesienne wyprawy jest Egipt i Tunezja. Dzięki swojemu położeniu, zapewniającemu słoneczną pogodę, kraje te, miłośnicy plażowania mogą odwiedzać cały rok. Jeśli jednak masz dość opalania się, Egipt będzie również doskonałym celem podróży dla osób, które cenią sobie możliwość zetknięcia się ze starożytną historią, bowiem obfituje on w zabytki, a brak dokuczliwego skwaru w tym okresie stwarza doskonałe warunki do zwiedzania. Piramidy w Gizie, Dolina Królów, czy Świątynia w Luksorze, to tylko nieliczne miejsca, które warto odwiedzić. Niewątpliwą zaletą wypaduRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »