Dom » Nieruchomość

ZMIANY ARANŻACYJNE W NOWYM MIESZKANIU

ZMIANY ARANŻACYJNE W NOWYM MIESZKANIU
Zobacz więcej zdjęć »
Gdy kupujemy mieszkanie chcemy, aby wszystko było dostosowane do naszych potrzeb. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego często nie jest to możliwe.

Nieruchomości od dewelopera dają większe pole manewru. Projekt nie zawsze musi nam odpowiadać w każdym szczególe, a to przecież nasza wygoda jest najważniejsza. Dlatego w drodze do własnego mieszkania czeka nas coś, co nazywamy zmianami aranżacyjnymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Najlepiej gdy zmian dokonujemy na wczesnym etapie budowy. Możemy zwrócić się o pomoc do architekta, skorzystać z pomocy architektów zatrudnianych przez dewelopera, lub samodzielnie rozrysować zmiany aranżacyjne.

 - Najistotniejszą sprawą związaną z wprowadzeniem zmian w projekcie jest etap, na którym podpisujemy umowę kupna nieruchomości. Jeżeli mieszkanie, czy dom jest w tracie budowy możemy uwzględnić nie tylko drobne korekty związane z rozmieszczeniem sieci elektrycznej, ale także zmiany związane z rozkładem pomieszczeń, rozmieszczeniem grzejników, czy nawet lokalizacją i kolorem wewnętrznym okien. – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea, budującej kompleksowe osiedle Leśna Polana w Dopiewcu. – Poza możliwością zmian oferujemy klientom wyposażenie dodatkowe np. rolety, czy ogrzewanie podłogowe – dodaje.

 Według poznańskich deweloperów ponad 90% klientów dokonuje korekt w projekcie mieszkania, którego zostaną właścicielem. Najczęściej klienci dokonują zmian w rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych.

 – Staramy się, żeby nasze mieszkania były funkcjonalnie zaprojektowane, jednak każdy klient ma indywidualne potrzeby, które możemy realizować wprowadzając drobne zmiany aranżacyjne. – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. – Rozmieszczenie punktów świetlnych  i włączników oraz zmiany w rozprowadzeniu podejść do urządzeń w kuchniach i łazienkach, to najczęściej dokonywany zmiany. Niekiedy klienci decydują się na zmiany w układach ścian działowych służące wydzieleniu kuchni lub na połączenie kuchni z salonem. Wszystko zależy od indywidualnych potrzebKażdorazowo nasz zespół architektów służy pomocą i wiedzą przy projektowaniu zmian. – dodaje.

Koszty zmian wliczane są do ostatecznej ceny nieruchomości. Średni koszt zmian realizowanych przez deweloperów na podstawie zawartych umów wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zmiany aranżacyjne możemy także realizować we własnym zakresie. Co do zasady nie pozbawiają one nabywcy uprawnień wynikających z rękojmi, o ile zmiana wprowadzona przez nabywcę nie spowodowała popsucia się danego elementu mieszkania.

Gdy wybierzemy mieszkanie, deweloper powinien przedstawić klientowi możliwe do wykonania opcje dopuszczalnych przeróbek w lokalu. Takich drobnych zmian nie musimy już zgłaszać deweloperowi, jeżeli kupiliśmy mieszkanie gotowe, po zakończeniu budowy. Prace remontowe wykonywane wewnątrz mieszkania, jeśli nie naruszają części wspólnych budynku, lub ścian nośnych nie wymagają pozwolenia wspólnoty mieszkaniowej, projektanta czy innych organów i instytucji.

Z kolei zmiany ingerujące w konstrukcję budynku, piony instalacyjne czy elewację, o ile są w ogóle możliwe do wykonania, mogą się wiązać z koniecznością uzyskania zgody właściwego organu (np. wydziału architektury w gminie) czy wspólnoty mieszkaniowej, a czasem mogą też wymagać wykonania ekspertyzy technicznej.

Dlatego najkorzystniej jest decydować się na wszelkie zmiany jeszcze w trakcie budowy, wówczas deweloper może dokonać korekt w projekcie, a rozprowadzenie podejść i gniazdek elektrycznych w inne miejsca czy też przesunięcie ściany działowej może odbyć się bezkosztowo.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR s.c.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »