Społeczeństwo » Społeczeństwo

Znamy stypendystów drugiej edycji programu “Skok w marzenia”

Znamy stypendystów drugiej edycji programu “Skok w marzenia”
Zobacz więcej zdjęć »
Rada Funduszu programu Skok w Marzenia Moniki Pyrek i Netto, już po raz drugi wybrała 10 młodych i zdolnych sportowców, którzy otrzymają roczne stypendium w wysokości 10 000 zł. To wspólna inicjatywa Fundacji Moniki Pyrek oraz sieci handlowej Netto.

Dzięki współpracy sieci handlowej Netto oraz Fundacji Moniki Pyrek, rok temu 10 uzdolnionych, młodych osób otrzymało finansowe wsparcie rozwoju swoich sportowych karier. Liczne nagrody, które zdobyli w trakcie tych 12 miesięcy, są dowodem trafnego wyboru podopiecznych. Były to m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Grosseto w biegu na 100 m przez płotki dla Klaudii Siciarz, 1. miejsce Filipa Cieszkiewicza, żeglarza, w Pucharze Europy w Dziwnowie oraz złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w rzucie oszczepem dla Marii Szramiak. Wszyscy uczestnicy programu oprócz wsparcia finansowego, mogą także liczyć na pomoc Rady Funduszu, w skład której wchodzą: olimpijka Monika Pyrek; podróżnik i miłośnik sportu - Aleksander Doba; prezenter i dziennikarz sportowy - Maciej Kurzajewski, a także prezes Zarządu Netto Polska - Janusz Stroka.

- Pierwsza edycja funduszu „Skok w marzenia" okazała się dużym sukcesem - mówi Mariola Skolimowska, PR Manager Netto. - Z dumą obserwowaliśmy, jak nasi ubiegłoroczni stypendyści rozwijali swoje skrzydła i zdobywali kolejne wyróżnienia oraz nagrody. Cieszymy się, że możemy być częścią tej wspaniałej inicjatywy po raz drugi. Wierzymy, że na naszych kolejnych stypendystów czeka pełna sukcesów sportowa przyszłość. Mamy również nadzieję, że przyznane stypendia ułatwią im drogę na podium na najważniejszych sportowych imprezach, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

10 młodych sportowców otrzyma roczne stypendia w wysokości 10 000 zł każde, dzięki czemu będą mogli się rozwijać i realizować swoje cele. Wśród wyróżnionych w drugiej edycji programu znaleźli się:

1.    Anna Łyko z Wrocławia - lekkoatletyka skok o tyczce. Zdobywczyni pierwszych miejsc na Halowych Mistrzostwach Polski oraz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a także 8. miejsca na Mistrzostwach Świata w Nairobi. W 2018 roku wyznaczyła halowy rekord Polski U18 - 4.11 m. Obecnie przygotowuje się do poprawienia tego rekordu.

2.    Aleksandra Bednarek z Łodzi - pływanie, pływanie na wodach otwartych oraz zimowe pływanie. Zdobywczyni pierwszych miejsc w dwóch kategoriach na Winter Swimming World Championships Tallin. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata IISA (Murmańsk 2019).

3.    Maciej Grynienko z Domaniowa - lekkoatletyka, skok wzwyż. Zdobywca złotych medali na Mistrzostwach Polski juniorów oraz Halowych Mistrzostwach Polski juniorów. Ponadto, w kategorii juniorów zdobył 13. miejsce w Mistrzostwach Europy oraz 17. miejsce w Mistrzostwach Świata.

4.    Robert Rzepka z Przeciszowa - kolarstwo. Dwukrotny zdobywca 1. miejsca w Pucharze Polski, a także brązowy medalista w Miedzynarodowym Wyścigu UCI Belgia. Obecnie przygtowuje się do Mistrzostw Świata i Europy.

5.    Julia Sanecka z Gryfina - triathlon. Brązowa medalistka w Pucharze Europy Juniorów w Triathlonie oraz zdobywczyni wielu innych nagród. Stawia sobie wiele celów na kolejne dwa lata, w tym uzyskanie kwalifikacji na Youth Olimpic Games 2018, zdobycie medalu na Mistrzostwach Europy Youth oraz wygranie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Triathlonie.

6.    Marcelina Witek z Kwakowa - lekkoatletyka. Zdobywczyni pierwszych miejsc w Mistrzostwach Polski Seniorów w Białymstoku oraz w Mistrzostwach Polski w Suwałkach, a także 3. miejsca w Mistrzostwach Europy. Jej najbliższe sportowe plany to między innymi kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie 2020.

Dodatkowo, Rada Funduszu zdecydowała się przedłużyć 4 stypendia z poprzedniego roku, w uznaniu za wybitne osiągnięcia stypendystów:

7.    Adrianna Sułek z Bydgoszczy - lekkoatletyka, wielobój. Zdobywczyni 7. miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów w Grosseto w siedmioboju oraz złotego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w skoku w dal. Otrzymała też Laur Królowej Sportu jako Lekkoatletyczne Odkrycie 2017 roku. Jej najnowsze osiągnięcie to zdobycie złotego medalu w 5-boju w Halowych Mistrzostwach Polski seniorów. Wygrała z wynikiem 4385 punktów, bijąc tym samym własny rekord Polski do 20 lat.

8.    Jakub Baron z Wisły - karate. Zdobywca 3. miejsca na Polish Open WKF oraz podczas Akademickich Mistrzostw Polski Karate WKF. Wziął udział w Karate 1 Premier League w Halle. Może pochwalić się zdobyciem pierwszych punktów w rankingu światowym.

9.    Katarzyna Mądrowska ze Stargardu - zapasy. Zdobyła Mistrzostwo Polski i kwalifikację do Mistrzostw Świata Seniorek oraz 5. miejsce na międzynarodowym turnieju seniorek w Dormagen w Niemczech, 20. miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorek.

10.  Karolina Janko z Chorzowa - biathlon. Dwukrotna zdobywczyni Mistrzostwa Pucharu Polski w biathlonie letnim w biegu sprinterskim i pościgowym w Dusznikach Zdroju oraz brązowego medalu Mistrzostw Polski w biegu indywidualnym i sztafetowym. W tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w kategorii juniorek młodszych zdobyła aż trzy medale - złoty wywalczyła w biegu na dochodzenie, srebrny w biegu indywidualnym i brąz w biegu sprinterskim

Więcej informacji o Fundacji i Funduszu na:

  • Stronie www: fundacjamonikipyrek.pl
  • Profilu na Facebooku: FB Fundacja Moniki Pyrek


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HK
http://hkstrategies.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »