Rozrywka » Sport

Znamy zwycięzców XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Wielki Finał XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został rozstrzygnięty! 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12.

Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z warmińsko-mazurskiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały piłkarki z województwa kujawsko-pomorskiego, a w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z województwa mazowieckiego. Dzięki temu triumfowi zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt spotkają się z Reprezentacją Polski i już 1 czerwca obejrzą mecz Polska-Holandia w Gdańsku. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Podczas finału ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski, czyli blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie, który uświetnił występ Margaret, młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie 30 kwietnia i 1 maja zostały rozegrane mecze fazy grupowej. 

Zwycięzców XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy  2 maja na Stadionie PGE Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Przy przedzierającym się przez otwarty dach słońcu oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw, by rozegrać 4 pasjonujące spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, spektakularnych bramek, czy emocji do samego końca fundowanych za sprawą rzutów karnych, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze. W przerwie meczów publiczność bawił chór Sound'n'Grace. Dodatkową atrakcją dla piłkarzy i kibiców była obecność Tomasza Zimocha z Polskiego Radia oraz Mateusza Borka z Polsatu, którzy na żywo skomentowali spotkania finałowe. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21), Krzysztof Pawiński (Prezes Zarządu Grupy Maspex), a także Dariusz Michalczewski. Za sprawą transmisji internetowej finałowe mecze śledziły tysiące widzów. 

- Sport to najlepsza rzecz, jaka może spotkać dziecko na etapie dorastania. Sporty drużynowe w szczególności wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale też uczą szacunku dla innych i współpracy z grupą. Fajnie, że już na tym etapie widać jednostki, które mogą liczyć na granie na najwyższym poziomie w przyszłości, ale Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma przede wszystkim umożliwić tym dzieciom zabawę i dobry początek przygody z piłką. Dobrze, jak przy tym nauczą się wygrywać, ale nawet płacz po porażce to najpiękniejszy płacz, jaki może dziecko spotkać. Z roku na rok rośnie też liczba dziewczynek, które garną się do udziału w rozgrywkach. Patrzenie na ich grę i rozwój piłki żeńskiej w Polsce jest rzeczą bardzo krzepiącą – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jest to fantastyczna impreza, która daje szanse dzieciom wybiegania się, pokazania swojej energii i przy tym fantastycznej zabawy, bo to zawsze musi przyświecać tego rodzaju turniejom. Jest też świetną okazją, żeby pokazać się z najlepszej strony, bo to tutaj można pierwszy raz błysnąć swoim talentem. Stanowi to świetną reklamę dla piłki nożnej. Życzę wszystkim uczestnikom, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był dla nich początkiem fantastycznej przygody i aby granie  w piłkę zawsze sprawiało im wielką przyjemność – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

- Tegoroczny Wielki Finał XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” po raz kolejny udowodnił, że dzień 2 maja jest prawdziwym świętem dziecięcej piłki nożnej w Polsce. Na najpiękniejszym polskim stadionie – PGE Narodowym w akcji zobaczyliśmy największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 w kraju. Tymbark jest głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” już od 10 lat i tak niepowtarzalny i wyjątkowy finał jest ukoronowaniem tej długofalowej pracy i ciągłego rozwoju rozgrywek. Jestem przekonany, że podczas tegorocznych meczów finałowych zobaczyliśmy w akcji przyszłych reprezentantów Polski i ktoś z tych dziewczynek oraz chłopców pójdzie śladami Arkadiusza Milika, dla którego ten Turniej również był początkiem piłkarskiej kariery – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex.
W pierwszym rozegranym 2 maja finale na murawę PGE Narodowego wyszły dwie drużyny z kategorii U-10 dziewcząt - UKS Szóstka Inowrocław i UKS Beniaminek Krosno. Po końcowym gwizdku z radości skakały zawodniczki z województwa kujawsko-pomorskiego, które pokonały reprezentantki Podkarpacia 3:1. Jeszcze kilka godzin po finale zaskoczenia i radości nie mógł ukryć trener zwyciężczyń, Marcin Kozłowski. - „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej w Europie dla dzieci i czuję dzisiaj ogromną satysfakcję, ponieważ startuję w nim od wielu lat i mieliśmy już piąte czy szóste miejsce, ale nie sądziłem, że uda nam się zagrać na Narodowym i wygrać. Zajmuję się piłką nożną dziewcząt od ośmiu lat i kiedy zaczynałem tych drużyn w województwie było cztery-pięć. Teraz jest ich szesnaście. Na turniejach też nie ma przypadkowych zespołów, nikt nie kopie „z czuba”, wszyscy próbują grać piłką i widać zdecydowany postęp w szkoleniu dziewcząt. Jeśli będą chciały grać w piłkę na poziomie seniorskim, to po naszej szkole są gimnazja sportowe, jest Noteć Inowrocław w II lidze, więc mają w kujawsko-pomorskim dobrą ścieżkę rozwoju.

Żaden z pozostałych meczów nie doczekał się rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry. W finałowej rywalizacji chłopców do lat 10 między Football Academy Szczecin (zachodniopomorskie) a Akademią Piłkarską 2007 Stalowa Wola (podkarpackie) padł remis 2:2 i dopiero po 7 seriach rzutów karnych, to ten pierwszy zespół cieszył się ze zwycięstwa 7:6. - Rok temu moja drużyna również zwyciężyła w tej kategorii, ale naprawdę nie to jest dla nas ważne. Dla trenerów największą wartością tego Turnieju jest rozwój indywidualny zawodników, którzy dzisiaj pokazali wysokie umiejętności – trzeźwo oceniał trener FA Szczecin, Sławomir Kłos. - Do Szczecina już teraz przyjeżdżają skauci z różnych państw, żeby obserwować naszych piłkarzy. Ostatnio był szef skautów Evertonu. Na pewno chcielibyśmy wysłać któregoś chłopca za granicę. Współpracujemy również z Lechem Poznań, fajnie by było też, gdyby w przyszłości nasz zawodnik zagrał dla Pogoni. Najważniejsze jest, żeby chłopców wypromować i żeby któryś z nich kiedyś trafił do czołowego klubu.

Wyśmienita gra w obronie królowała w finale dziewcząt do lat 12. Po bezbramkowym czasie regulaminowym UKS Ząbkovia Ząbki (woj. mazowieckie) w karnych 2:1 pokonał Szkołę Podstawową nr 45 z Poznania (woj. wielkopolskie). O tajemnicy sukcesu Ząbkovii opowiedział trener Marcin Wojda. – Odnieśliśmy największy sukces w krótkiej historii naszej drużyny! To jest nasz trzeci finał na Narodowym, dwa razy przegrywaliśmy 1:0, a teraz się udało. Wydaje mi się więc, że dobrze pracujemy z dziećmi na co dzień. Spotykamy się z tymi dziewczynkami przynajmniej 2 razy w tygodniu, trenują systematycznie, to jest ich pasją. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest też świetnym wyznacznikiem rozwoju piłki kobiecej w Polsce. Z roku na rok wygrać jest coraz trudniej, poziom się wyrównuje i każde województwo coś w tym kierunku robi.

Wśród chłopców z kategorii U-12 najlepsi okazali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie, którzy zremisowali w ostatnim finale 1:1 z województwem małopolskim (MUKS Halny Kamienica) i dopiero karne zdecydowały o ich końcowym triumfie (3:1). - Warto mieć marzenia, bo one się spełniają. Naszym marzeniem było choćby zagrać na PGE Narodowym, osiągnęliśmy to, a zwycięstwo było tylko wisienką na torcie – mówił ze wzruszeniem szkoleniowiec triumfatorów, Tomasz Demczak. - Każda forma takiej rywalizacji wnosi wiele do rozwoju piłkarskiego tych chłopców, ale też mentalnego. To na tym Turnieju poznają też kolegów i koleżanki, których być może spotkają w jednej szatni w ekstraklasie lub reprezentacji. Wielką nagrodą jest dla nich też spotkanie z najważniejszymi ludźmi w polskim futbolu, wspominają to potem przez cały rok. Teraz moim największym marzeniem jest, żeby nasz wychowanek zagrał kiedyś z orzełkiem na piersiach – dodał uśmiechnięty trener.

Nagrodę fair play dla najlepszego trenera z rąk sędziego Szymona Marciniaka odebrał Sławomir Kłos, trener drużyny chłopców do lat 10 z woj. zachodniopomorskiego.

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, spotkają się z Reprezentantami Polski na zgrupowaniu przed EURO 2016 i obejrzą na żywo mecz Polska – Holandia, który rozegrany zostanie 1 czerwca w Gdańsku.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mb_

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »