Technologie » Komputery

Znana jest już nazwa następcy Visty

Znana jest już nazwa następcy Visty
Zobacz więcej zdjęć »
Po raz pierwszy w swojej historii, Microsoft zdecydował się na nazwanie tak samo nowej wersji Windows, jak jej wersję rozwojową. Następca Windows Visty zadebiutuje w sklepach jako Windows Seven.

Windows 7 będzie nie tylko nazwą kodową, ale i nazwą handlową, jak pisze na swoim blogu Mike Nash, jeden z menadżerów z firmy Microsoft. Nowy system operacyjny ma się ukazać na przełomie 2009/2010 roku.

- Po prostu to siódma edycja Windows, więc nazwa Windows 7 ma swój sens – jak pisze Nash – Przez lata różnie podchodziliśmy do nazewnictwa Windows. Używaliśmy oznaczeń wersji, jak w przypadku Windows 3.11, a także lat, jak to miało miejsce przy Windows 98. Pojawiały się także określenia naszych aspiracji, o czym się przekonaliście przy Windows XP czy Windows Vista. Nie wydajemy systemów operacyjnych co roku, więc numeracja datami nie ma sensu. Kolejne nazwy "aspiracyjne" również, bo nie oddaje to tego, co chcemy osiągnąć, czyli maksymalną prostotę – dodaje.

Niewiele wiadomo o Windows 7 poza tym, że rdzeń systemu będzie oparty w znacznej mierze na Windows Vista.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »