Gospodarka » Bezpieczeństwo

Znani i nieznani Polacy o odpowiedzialności finansowej

Znani i nieznani Polacy o odpowiedzialności finansowej
Zobacz więcej zdjęć »
Przeciętnemu Polakowi odpowiedzialność finansowa kojarzy się z mądrym zarządzaniem domowym budżetem, umiejętnym planowaniem i kontrolą wydatków. A co o na ten temat sądzą znani polscy artyści?

Z raportu „Sztuka odpowiedzialności” przygotowanego na zlecenie ING Życie wynika, że ponad 80% Polaków uważa się za osoby odpowiedzialne finansowo.

Równocześnie jednak ponad 1/3 osób deklaruje, że chętniej kupi nowy telewizor, niż odłoży pieniądze z myślą o przyszłości, a ponad 1/4 woli nabyć coś dla własnej przyjemności, niż opłacić składkę ubezpieczenia na życie.

Powyższe dane wyraźnie pokazują, że bieżąca konsumpcja jest ważniejsza, od zabezpieczenia siebie i swojej rodziny. Różnicę między deklarowanymi opiniami Polaków, a ich rzeczywistymi zachowaniami, pokazuje również stosunek do ubezpieczeń na życie. Zdaniem ponad 80% badanych odpowiedzialny człowiek powinien być ubezpieczony na życie. Jednocześnie jedynie co 5. z nas posiada indywidualną polisę na życie. Dlaczego? Pomimo, iż doceniamy korzyści, jakie daje posiadanie ubezpieczenia, to jednak znajdujemy wymówki, aby z niego nie korzystać. Do najczęściej wymienianych powodów nieposiadania ubezpieczenia na życie należy brak refleksji. Zdaniem Tomasza Sobierajskiego – socjologa, może to wynikać z faktu, że nie lubimy myśleć o trudnych tematach wiążących się z chorobami, wypadkami lub nieszczęściami. A co na temat odpowiedzialności finansowej myślą znani Polacy? Podczas akcji „Naga prawda o ubezpieczeniach” mogliśmy poznać opinię artystów.

Henryk Sawka
Ubezpieczenie to spokój, poczucie pewności i luksus niemartwienia się non stop. To zawierzenie ludziom, którzy się na tym znają. Przyszłość trzeba sobie zabezpieczyć, by móc korzystać z życia w każdym aspekcie. Nie trzeba być jasnowidzem żeby z grubsza przewidzieć przyszłość. Pieniądze szczęścia nie dają ale nieszczęściem jest kiedy ich brakuje.

Grażyna Wolszczak
Nie od dziś wiadomo, że system emerytalny może załamać się w każdej chwili. Robię wszystko, by nie być od niego zależna. Ty też zainteresuj się swoimi perspektywami na przyszłość, bo możesz gorzko pożałować swojej niefrasobliwości. Nie namawiam do czarnowidztwa, namawiam do uruchomienia wyobraźni. Spójrz na powodzian, którzy stracili cały swój dobytek. Jeśli wyobrazisz sobie, że ciebie może spotkać to samo, natychmiast się ubezpieczysz, prawda? A potencjalnych zagrożeń jest więcej. Myśl o sobie!

Cezary Harasimowicz
Ubezpieczenie na życie, jest kwestią odpowiedzialności. Kiedyś modne było powiedzenie "przezorny zawsze ubezpieczony". Dziś można by powiedzieć "odpowiedzialny zawsze ubezpieczony". Odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale za bliskich. Gdy myślimy o nieszczęściu, to wydaje nam się, że nigdy nas nie dotknie, a innych. Gdyby tak było - nie istniałoby nieszczęście na świecie. Nie daj Boże, żeby nas dotknął jakiś nieszczęśliwy wypadek. Ale jeśli już to się stanie w przyszłości, pomóżmy sobie i innym ubezpieczając się już dziś!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »