Dom » Budownictwo

Zrównanie praw dla osób legalizujących samowolę budowlaną

Zrównanie praw dla osób legalizujących samowolę budowlaną
Zobacz więcej zdjęć »
Zrównanie praw osób legalizujących samowole budowlane przewiduje uchwalona w środę przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo budowlane.

Posłowie jednogłośnie poprali rządowe propozycje. Nowelizacja jest wynikiem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2007 roku. Zaproponowana zmiana ustawy umożliwia ubieganie się o legalizację samowoli budowlanej w przypadku braku planu miejscowego.

Do tej pory osoby, które chciały zalegalizować samowolę budowlaną - w przypadku gdy obiekt był położony na terenie nieobjętym planem zagospodarowania przestrzennego - musiały w dniu wszczęcia postępowania rozbiórkowego dysponować ostateczną decyzją o warunkach zabudowy.Ci, którzy zrealizowali inwestycję budowlaną na terenie, na którym plan zagospodarowania przestrzennego obowiązuje, musieli dysponować taką decyzją, ale już bez zastrzeżeń związanych z datą jej wydania.

Nowe przepisy mają obowiązywać 14 dni po opublikowaniu ustawy. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »