Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Zrzuć zbędne parę kilo w 13 dni!

Dieta kopenhaska to bardzo efektywna dieta, która daje szybkie rezultaty. Jej efekt jest widoczny z dnia na dzień. Jednak wymaga ona bardzo silnej motywacji i dużego samozaparcia. Dieta kopenhaska zwana jest dietą 13-dniową.

Dieta kopenhaska to bardzo efektywna dieta, która daje szybkie rezultaty. Jej efekt jest widoczny z dnia na dzień. Jednak wymaga ona bardzo silnej motywacji i dużego samozaparcia.

Dieta kopenhaska zwana jest dietą 13-dniową, gdyż jak sama nazwa wskazuje stosuje się ją przez 13 dni, w czasie, których absolutnie nie wolno nawet zmienić godziny posiłków, nie mówiąc już o jadłospisie. Godziny posiłków dotyczą śniadania, obiadu i kolacji. Pierwszy posiłek nie ma podanej godziny, obiad należy spożywać pomiędzy 14 - 16, a kolację przed godziną 18. Oczywiście nie są to nienormalne godziny posiłków, więc ich stosowanie nie powinno nikomu dezorganizować dnia. Raczej może być kłopotem samo menu. Dania są raczej skąpe, ale nie głodowe. Należy tylko dokładnie trzymać się jadłospisu.

W czasie stosowania diety należy wypijać, co najmniej 2 litry wody dziennie lub ewentualnie herbaty zielonej. Nie wolno nic podjadać, wypijać innych napojów z cukrem lub zanieczyszczających organizm np. teiną. Nie wolno nawet żuć gumy. W diecie kopenhaskiej spożywamy warzywa np. marchewkę, sałatę z olejem i cytryną; mięso i ryby pieczone, gotowane lub grillowane oraz jajka na twardo. Na śniadanie zazwyczaj dieta proponuje kawę z cukrem lub herbatę. To niezbyt wiele zwłaszcza dla kogoś, kto wcześniej jadł na śniadanie jajecznicę z 4 jajek i boczek smażony, a do tego tosty z masłem, jednak jeśli się zdecydujemy na dietę trzeba być bardzo zdeterminowanym.

Dietę 13-dniową najwygodniej jest zacząć w poniedziałek, gdyż siódmy dzień tej diety jest bardzo ciężki, więc jeśli jest to możliwe to lepiej pozostać w domu. Możemy również stosować małe oszustwo naszego organizmu i przed posiłkiem wypijać szklankę wody, dzięki temu osiągniemy uczucie sytości. Dietę kopenhaską można stosować raz na dwa lata, dlatego należ przyłożyć się do niej wszystkim siłami by osiągnąć cel i nie oszukiwać, gdyż w ten sposób to sami siebie krzywdzimy, głodząc się bez sensu.

Ta dieta nie jest łatwa, zwłaszcza dla osób, które wcześniej się opychały i mają rozepchane żołądki, jednak wysiłki zostaną nagrodzone już po 13 dniach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ata

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »