Firma » Praca

Zwolnić się czy być zwolnionym – oto jest pytanie

Zwolnić się czy być zwolnionym – oto jest pytanie
Zobacz więcej zdjęć »
W życiu zawodowym przychodzi czasem taki moment, że nie wszystko układa się po Twojej myśli. Czujesz, że Twoja przyszłość w firmie jest niepewna i grozi Ci zwolnienie ze względu na słabe wyniki w pracy lub po prostu nie dogadujesz się z szefem.

Twoja kondycja i samopoczucie

Zanim złożysz wypowiedzenie, zastanów się, jak sytuacja w pracy wpływa na Twoje samopoczucie. Jeśli obciążenie jest zbyt duże, rozważ zmianę pracy. Jeśli jeszcze radzisz sobie z napięciem, odłóż decyzję.

Szczebel kariery

Jeśli zostaniesz zwolniony na początku swojej kariery, nie będzie to miało tak dużych negatywnych konsekwencji, jak w przypadku osoby bardziej doświadczonej. Dlatego jeśli zajmujesz kierownicze stanowisko, lepiej uważnie rozważ wszystkie za i przeciw.

Zabezpieczenie finansowe

„Znalezienie pracy w przypadku stanowiska menedżerskiego trwa zazwyczaj około pół roku. Upewnij się więc, że masz odpowiednie zabezpieczenie finansowe i siłę psychiczną, aby  zafundować sobie taką przerwę” – radzi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Czas oczekiwania na nową szansę zawodową zależy oczywiście od branży i aktualnej sytuacji na rynku. Ponadto, pracodawcy często wolą osoby w danej chwili zatrudnione, albo takie, które pozostawały bez pracy przez okres krótszy niż pół roku.

Czy rozejdzie się plotka?

Jeśli pracujesz na wysokim stanowisku, jest bardzo prawdopodobne, że obracasz w dość hermetycznym środowisku profesjonalistów. W takim wypadku wszyscy w krótkim czasie będą wiedzieli o powodach rozstania się z firmą. Korzystniej jest więc zrezygnować samemu.

Od pracowników na wyższych stanowiskach oczekuje się ponadto pewnego zakresu kompetencji. Jeśli zostaniesz zwolniony, Twój wizerunek profesjonalisty może ucierpieć.

Pogódź się ze swoim przeznaczeniem

Jeśli zdecydujesz się poczekać na moment zwolnienia, przygotuj się na to. Najgorsze, co możesz zrobić, to zanegować całą sytuację. Pogódź się z tym, co nieuchronne i upewnij się, że odejdziesz na najkorzystniejszych dla siebie warunkach. Na wszelki wypadek przygotuj dokumenty aplikacyjne i rozpocznij rozsyłanie ich do innych firm.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl.  Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nina.biadun@triplepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »