Dom » Budownictwo

Zwykłe meble po zaskakującej metamorfozie

Zwykłe meble po zaskakującej metamorfozie
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzając dom nierzadko poszukujemy oryginalnych mebli i elementów dekoracyjnych, które wprowadziłyby do naszego wnętrza wyjątkowość. Niestety z uwagi na dość jednorodną ofertę różnych producentów lub też wysoki koszt nietuzinkowych przedmiotów dekoracyjnych, nie jest to łatwe zadanie.

Sprawienie sobie czegoś nieszablonowego nie musi jednak zawsze być kosztowne i trudne. Typowe meble lub te już obecne w domu mogą bowiem zyskać zaskakujący styl dzięki przemalowaniu ich na nowy kolor.

Prosta, niewyróżniająca się komoda w odcieniach jasnego drewna pokaże designerski charakter po pomalowaniu frontów szuflad na czarno. W zestawieniu z dekoracjami i grafikami w tej samej tonacji pozwoli stworzyć wyjątkową aranżację, w której biało-czarna klasyka przeplata się z naturalnymi ciepłymi akcentami drewna i kwiatów doniczkowych. Emalia Beckers Designer Universal pozwoli na szybkie przeprowadzenie prac i uzyskanie zachwycającego efektu nawet niewprawionej osobie. Ma przy tym przyjazną dla zdrowia i środowiska formułę. Może być bezpiecznie stosowana także w pomieszczeniach użytkowanych przez alergików czy małe dzieci, a nawet można malować nią zabawki.

Jeśli zmuszeni jesteśmy wygospodarować miejsce do pracy w salonie, może to być okazja do stworzenia ozdobnego kącika. Dzięki emalii Beckers można przeznaczone do tego celu meble i akcesoria skomponować z kolorystyką salonu. Wprost do barwy dywanu może nawiązywać krzesło pomalowane na czarno czy czarne nóżki biurka. Chcąc dołożyć kolorytu i artystycznej oryginalności warto pokusić się, by część biurka pomalować na bardziej wyróżniający odcień jak fiolet Vivid Pink. Nadając tę samą barwę nowoczesnemu zegarowi, powstanie spójna kompozycja, rządząca się swoimi prawami kolorystycznymi i będąca jednocześnie wyróżniającą się ozdobą salonu.

Jeśli wciąż podobają nam się nasze meble i nie jesteśmy gotowi na ich wielką metamorfozę, możemy wprowadzić nutę kolorystycznej finezji poprzez niewielki, ale zwracający uwagę akcent. W eleganckim i wysmakowanym salonie, ozdobionym makrami i plecionkami, w którym dominują stonowane odcienie i naturalne materiały, szybkim i niezwykłym w efekcie zabiegiem dekoracyjnym będzie przemalowanie nóg sofy na intensywną czerwień Red Deluxe z palety Beckers Designer Universal. Jeszcze większy efekt wywoła zabarwienie tylko połowy z nich - pozwoli nieco zburzyć dekoracyjny ład i zasiać ziarno zaciekawienia u wszystkich odwiedzających.

Więcej pomysłów na wnętrza w jesiennych barwach znajduje się na stronie www.beckers.pl/inspiracje.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »