Rozrywka i wypoczynek » Sport

Żyj zdrowo i aktywnie – bezpłatne spotkanie dla seniorów

Żyj zdrowo i aktywnie – bezpłatne spotkanie dla seniorów
Zobacz więcej zdjęć »
Porady dietetyka czy fizjoterapeuty, a także pokazy ćwiczeń odpowiednich dla seniorów – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają od najbliższego piątku w Centrum Handlowym Auchan Katowice.

W piątek i sobotę 5 i 6 sierpnia Centrum Handlowe Auchan Katowice zaprosi wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe spotkanie pt. „Zdrowy i aktywny senior”. Podczas dwudniowego wydarzenia każdy będzie miał okazję poznać sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego, a także dbania o odpowiednią dietę.

Pomogą w tym spotkania z dietetykami, którzy nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, lecz także przeprowadzą pomiar i analizę masy ciała, a także z fizjoterapeutami, którzy przeprowadzą zabieg terapii uciskowej oraz pokażą, jak prawidłowo ćwiczyć z piłką rehabilitacyjną lub terabandem, czyli specjalną taśmą do ćwiczeń.

Podczas spotkania seniorzy zapoznają się także z bogatą ofertą różnorodnych aktywności – warsztatów rękodzieła, kursów językowych czy zajęć nordic walking – oraz przyjrzą się pokazom jogi (piątek) oraz chińskim ćwiczeniom zdrowotnym Tai Chi i Qigong (sobota).

Przy specjalnym stanowisku każdy będzie mógł także zasięgnąć porad ratownika medycznego i pielęgniarki, którzy doradzą między innymi, jak zachować się w przypadku podejrzenia zawału czy jak prawidłowo przyjmować leki lub suplementy. Nie zabraknie także pokazów pierwszej pomocy i nauki wykorzystania defibrylatora AED.

Akcja „Zdrowy i aktywny senior” odbędzie się 5 i 6 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Katowice przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 18.00. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »