Społeczeństwo » Społeczeństwo
1-sza w Polsce placówka dla młodziezy w centrum handlowym
Zobacz więcej zdjęć » |
Inicjatywa współpracy ze Stowarzyszeniem powstała już w roku 2007, w trakcie spotkania Ks. Augustyńskiego z Sandorem Demjanem, Prezesem TriGranit Development Corporation – głównym inwestorem Bonarki.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Kolejnym krokiem było zawarcie w 2008 roku porozumienia pomiędzy Roland Investment (reprezentującym inwestorów, czyli TriGranit i IPR), a Stowarzyszeniem U SIEMACHY, mówiącego o wspólnej woli utworzenia miejsca dla młodzieży w powstającej właśnie galerii handlowej. Z myślą o placówce wydzielono i zaprojektowano w Bonarce specjalną przestrzeń – z jednej strony doskonale skomunikowaną z centrum handlowym, z drugiej zaś - posiadającą dogodne, osobne wejście, pozwalające na funkcjonowanie placówki nawet po zamknięciu centrum.
MORS w Bonarce to dwupoziomowa placówka, o powierzchni całkowitej ponad 700 m2, na którą składa się ponad 500 m2 powierzchni wewnętrznej i 223 m2 tarasu wychodzącego na dach Bonarki, z którego rozpościera się widok na całe krakowskie Podgórze. Na dwóch poziomach zaprojektowano przestronną aulę, pracownie edukacyjne i sale muzyczne, pozwalające młodzieży na rozwój własnych pasji i zainteresowań.
Placówka MORS w Bonarce została sfinansowana z budżetu Roland Investments Sp. z o.o. (TriGranit oraz IPR). Stowarzyszenie U SIEMACHY na mocy umowy najmu podpisanej z BCC otrzymało w użytkowanie lokal zaprojektowany, wybudowany i wykończony, którego wartość wynosi 562 500,00 Euro.
Dodatkowo BCC będzie pokrywać roczne koszty użytkowania lokalu w wysokości 160 000,00 Euro. Pierwsza z umów podpisana została na 2 lata. Dodatkowo, decyzją udziałowców, przekazana zostanie jednorazowa dotacja na wyposażenie MORS w wysokości 50 000,00 PLN.
MORS w Bonarka City Center jest pierwszą w Polsce nowoczesną placówką, łączącą zadania edukacyjne oraz opiekuńczo-wychowawcze, usytuowaną wewnątrz galerii handlowej. Inicjatywa ta wpisuje się w filozofię prowadzenia biznesu zarówno przez głównego inwestora Bonarki, Pana Sandora Demjana, jak i samej Bonarki.
Sandor Demjan to znany filantrop (otrzymał tytuł Filantropa Krakowa 2007), który przez ostatnie lata finansował szereg akcji pomocowych dla dzieci, sponsorując, m.in. wakacje dla dzieci z ubogich rodzin, podarunki świąteczne czy akcję „Pomagamy talentom” organizowaną przez krakowski MOPS – w sumie kilkadziesiąt przedsięwzięć i inicjatyw opiewających na kilka milionów złotych.
Bonarka City Center przyjęła podobną filozofię działania, organizując m.in. finał akcji Szlachetna Paczka, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórkę darów dla powodzian, datków dla wychowanków U SIEMACHY, ale też szereg akcji mających rozbudzić w dzieciach zainteresowania – np. poprzez organizowane przez Bonarkę warsztaty szachowe, czy Teatr Małego Widza. Powstanie placówki Siemachy w Bonarce to kolejny element realizacji idei, wizji prowadzenia biznesu, która pojawiła się wraz z inwestorem, zanim jeszcze powstały fundamenty nowej Galerii.
Sobotnia uroczystość przekazania kluczy i podpisania umowy otwiera nowy rozdział w dziejach galerii handlowych. Jest to także nowy rozdział w historii niespełna rocznej galerii Bonarka City Center. Nowa placówka Siemachy wejdzie w skład tętniącej życiem przestrzeni miejskiej, jaką jest Projekt Bonarka. W niedługim czasie bowiem, do użytku zostanie oddana także biznesowa część Bonarki – 2 biurowce klasy A, a w następnej kolejności – osiedle mieszkaniowe. W ten sposób zakończony zostanie proces przywrócenia zdegradowanego, poprzemysłowego terenu miastu – jako nowoczesnej przestrzeni miejskiej, dostosowanej do współczesnych wymagań – łącznie z pełną ofertą dla młodzieży.
Komentarze (0)