Społeczeństwo » Społeczeństwo

10-lecie współpracy Dr. Oetkera i SOS Wioski Dziecięce - 2,5 mln zł na program WspieramyRodzinySOS

10-lecie współpracy Dr. Oetkera i SOS Wioski Dziecięce - 2,5 mln zł na program WspieramyRodzinySOS
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Dr. Oetker Polska wspiera działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce nieprzerwanie od 2009 r. Realizując Program #WspieramyRodzinySOS jest jednym z największych darczyńców Stowarzyszenia. W ciągu 10 lat współpracy przekazała na ten cel już 2,5 miliona zł.

1000 dzieci objętych opieką psychologa i pedagoga, przeszło 1200 wychowanków na co dzień korzystających z korepetycji, 200 uczniów uczęszczających na kursy językowe i prawie 350 dzieci z ukończonymi kursami. Dr. Oetker ma na swoim koncie wiele różnorodnych działań na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych w Karlinie, Biłgoraju, Siedlcach i Kraśniku, a liczby mówią same za siebie. Przez minione 10 lat wydarzyło się na tym polu bardzo dużo, od wolontariatu pracowniczego, przez konkursy, wspólne pieczenie i dekorowanie słodkich przysmaków, po regularne dofinansowanie zajęć dodatkowych i dokształcających dla dzieci. Wszystko to             w ramach wspólnego programu #WspieramyRodzinySOS poprzez który – na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – Dr. Oetker przeznaczył dotychczas prawie 2,5 miliona złotych, a kwota ta jeszcze w tym roku zostanie przekroczona.

- 10-lecie programu „Wspieramy Rodziny SOS" świętowaliśmy w ostatni weekend wakacji           w Krakowie podczas MeetUp Polska – największej imprezie YouTuberskiej w Polsce. Oczywiście nie zabrakło urodzinowego tortu i pizzy Guseppe, którą tak lubią nasi podopieczni. Było wesoło     i pysznie. – mówi Anna Romejko, Public Relations Manager Dr. Oetker Polska. Relację z tego wydarzenia zobaczyć można tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=9fTValGHPv0

Następnie, już zgodnie z tradycją, grupa pracowników firmy Dr. Oetker –w ramach wolontariatu – odwiedziła SOS Wioskę Dziecięcą w Karlinie, by i tam uczcić jubileusz współpracy. Regularnie odwiedzając Wioskę Dziecięcą bardzo związaliśmy się z jej mieszkańcami i jednocześnie czujemy się ciociami i wujkami mieszkających tam dzieci.

Relację z wyjazdu oraz wywiad z jedną z Mam SOS zobaczyć można tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=tCvMZxm7Yfk

- Współpraca z Dr. Oetkerem jest wyjątkowa przede wszystkim ze względu na jej stabilność już od ponad dekady. Dzięki tak długofalowej pomocy dzieci po trudnych przejściach mogą się rozwijać jak wszystkie inne dzieci. Dlatego w ramach partnerstwa kładziemy szczególną uwagę na edukację naszych podopiecznych oraz ich lepszy start w dorosłość - mówi Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Ideą programu #WspieramyRodzinySOS jest zapewnienie dzieciom i młodzieży z Wiosek Dziecięcych harmonijnego rozwoju oraz wyrównanie ich szans w zdobywaniu wykształcenia. Wszystkie działania są nakierowane na odpowiednie przygotowanie podopiecznych Stowarzyszenia do startu w dorosłość. Wychowankowie mają zapewnioną opiekę pedagogiczną i wychowawczą, indywidualną pomoc psychologa, liczne zajęcia pozaszkolne, szkolenia i warsztaty, podczas których rozwijają swoje zainteresowania i zdobywają praktyczne umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Odbywają się grupowe lekcje czytania i pisania z wykorzystaniem elementów Metody Dobrego Startu (nauki poprzez zaangażowanie wszystkich zmysłów). Prowadzone są również zajęcia logopedyczne, socjoterapia, psychodrama i zajęcia z rozwoju psychoseksualnego.

Młodzież może podnosić swoje kwalifikacje zawodowe dzięki kursom prawa jazdy, wychowawcy kolonijnego, języka angielskiego, DJ, szycia na maszynie lub kosmetycznym i makijażu. Dla młodszych mieszkańców Wiosek Dziecięcych są organizowane aktywności rozwijające ich pasje np. kursy komputerowe, taneczne, szkoła muzyczna, zajęcia teatralne, kulinarne i sportowe,      w tym sztuki walki i basen. Działają też koła zainteresowań takie jak: koło piłkarskie, fotograficzne, filmowe, plastyczne, modelarsko-techniczne czy szachowe.  

W ramach aktywności „Wspieramy rodziny SOS" odbywają się również wyjścia do kina i teatru, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, koncerty, mecze i turnieje. Ważną przesłanką programu jest umacnianie więzi rodzinnych poprzez budowanie świątecznej atmosfery w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz imprez okolicznościowych np. z okazji Dnia Dziecka, urodzin Wioski lub Mikołajek z Dr. Oetkerem.

Współpraca Dr. Oetkera i Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce rozpoczęła się w 2004 roku od pomocy ofiarom katastrofy tsunami, które dotknęło Południowe Indie. Następnie – w  Niemczech, gdzie mieści się centrala firmy Dr. Oetker – uruchomiono wspólny program „Wspieramy rodziny SOS", którego celem jest danie dzieciom szansy na normalne życie w rodzinnej atmosferze. Firma sfinansowała budowę dwóch domów SOS w Norderstedt oraz Harksheider i przez cały czas – teraz już na całym świecie - aktywnie wspiera ich potrzeby. Rozszerzeniem międzynarodowej współpracy Dr. Oetkera i Stowarzyszenia było zainicjowanie w 2009 r. programu wspierającego dzieci i młodzież ciężko doświadczoną przez los w Polsce. 

Dr. Oetker jest wielopokoleniowym przedsiębiorstwem rodzinnym, które od lat kultywuje wartości takie jak odpowiedzialność i troska o najbliższych. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zostało powołane, by wspierać dzieci i młodzież, którzy z różnych względów nie wychowują się     w swojej biologicznej rodzinie. Te same wartości zdecydowały o współpracy obu organizacji             i stworzeniu programu „Wspieramy rodziny SOS".

Więcej informacji: www.wspieramyrodzinysos.org

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Społem
http://agencjaspolem.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »