Dom » Architektura

14. Międzynarodowa Konferencja - Projekty domów pasywnych - nagrody przyznane

14. Międzynarodowa Konferencja - Projekty domów pasywnych - nagrody przyznane
Zobacz więcej zdjęć »
Przeczytaj sprawozdanie z 14. Międzynarodowej Konferencji poświęconej budownictwu pasywnemu.

W dniu 29 maja 2010 roku, w Dreźnie, odbyła się 14. Międzynarodowa Konferencja poświęcona budownictwu pasywnemu. W tym roku połączona została z Targami Budownictwa Pasywnego oraz,  po raz pierwszy, z Konkursem Nagroda Architektury Pasywnej, na najlepszy projekt wykonany w technologii pasywnej.

O skali i randze Konkursu świadczy fakt, że do udziału w nim zaproszono blisko 60 architektów z całego świata. Zaproszenie otrzymała też, jako jedyna z Polski, Pracownia Architektoniczna Lipińscy Domy z Wrocławia. Komisja, w skład której weszły znane autorytety i znawcy budownictwa pasywnego przyznała pierwszą nagrodę budynkowi wielorodzinnemu autorstwa szwajcarskich architektów, który wybudowano w Liebefeld, niedaleko Brna. Drugą nagrodę zdobyli Japończycy, za niezwykle ciekawe projekty domów, w tym projekt domu jednorodzinnego (Kanto) oraz Austriacy za projekt pasywnego centrum (Bergenz). III miejsce przyznano budynkowi biurowemu, zbudowanemu w Dreźnie.

Oprócz nagród głównych postanowiono wyróżnić także prace autorstwa Duńczyków (projekt domu jednorodzinnego w Ebeltoft), Austriaków (projekt osiedla pasywnego w Insbruku), Niemców (za dom wielorodzinny zbudowany w Kasel). Uwagę komisji przyciągnął także projekt budynku wielorodzinnego w zabudowie wysokiej, wzniesiony w Hamburgu oraz wykonany w technologii pasywnej obiekt niemieszkalny z Hessen. Projekt pierwszego certyfikowanego domu pasywnego, wzniesionego w Smolcu koło Wrocławia przez Biuro Lipińskich, zyskał szansę zaprezentowania się szerokiemu gronu zarówno znawców jak i pasjonatów budownictwa pasywnego, których przybywa z każdym rokiem, o czym świadczy rosnąca popularność imprez poświęconych temu zagadnieniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

lipinscy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »