Dom » Architektura

Kosztorysy budowlane - projekty domów z Pracowni Lipińscy Domy

Kosztorysy budowlane - projekty domów z Pracowni Lipińscy Domy
Zobacz więcej zdjęć »
Budowanie domu to wielka inwestycja. Sprawdź dlaczego posiadanie odpowiedniego kosztorysu domu jest ważne w całym procesie.

Pierwszy krok do budowy własnego domu wiąże się zazwyczaj z określeniem nakładów finansowych, jakie będziemy musieli ponieść.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Biuro Projektowe Lipińscy Domy dba o to, aby projekty domów z naszej pracowni posiadały solidny kosztorys, który jest ważnym dokumentem finansowym zarówno dla Inwestora, firmy wykonawczej oraz banku. Nasi Klienci mogą zamówić „kosztorys ślepy" lub, uzupełniony o ceny, kosztorys inwestorski. Dokument taki daje możliwość oszacowania ilości materiałów, sprzętu i robocizny, jak również zawiera oszacowanie kosztów. Ceny uwzględniane przez nas w kosztorysie inwestycyjnym bazują na średnich cenach krajowych, publikowanych co kwartał w zeszytach Sekocenbud. Wszystkie koszty budowy są cenami netto, czyli nie zawierają podatku VAT. Spowodowane jest to tym, że podatek VAT zależny jest od tego, czy zlecą Państwo budowę domu firmie wykonawczej - wówczas obowiązuje 7% stawka podatkowa, czy inwestycja realizowana będzie systemem gospodarczym, i wówczas trzeba doliczyć 22% podatku VAT.

Zakup kosztorysu znacznie upraszcza wiele formalności, takich jak choćby wypełnienie wniosku o kredyt. Ponadto jest doskonałym narzędziem w negocjacjach z wykonawcami, a przy odbiorze inwestycji znacznie ułatwia rozliczenie ich z wykonanych robót. Dzięki kosztorysowi mamy możliwość zaplanowania i czuwania nad kolejnymi etapami robót - wiemy, co i kiedy powinno zostać wykonane oraz ile za to powinniśmy zapłacić!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

lipinscy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »