Gospodarka » Bezpieczeństwo

140 mln zysku – tak oszczędzają Polacy

140 mln zysku – tak oszczędzają Polacy
Zobacz więcej zdjęć »
Hitem ostatnich lat są platformy i kantory internetowe za pośrednictwem których coraz większa grupa Polaków wymienia regularnie waluty. Z danych serwisu Walutomat wynika, że już 60 tys. osób korzysta z tego rozwiązania i przez ostatnie 3 lata wymienili łącznie blisko 5 mld zł.

W czołówce regionów, które generują najwyższe obroty znalazły się: Mazowsze, Małopolska, Dolny Śląsk i Wielkopolska, które łącznie wymieniły 2,5 mld zł.

 W stosunku do danych z końca 2011 roku, liczba użytkowników Walutomatu wzrosła dwukrotnie. Oznacza to, że obecnie ponad 5 tysięcy przedsiębiorstw i 55 tysięcy osób prywatnych regularnie wymienia waluty w Walutomacie. Najliczniejszą grupę wymieniających stanowią mieszkańcy województwa mazowieckiego (11,5 tysiąca), śląskiego (6,5 tysiąca) i wielkopolskiego (6 tysięcy). Najmniej wymieniających w sieci pochodzi z Podlasia i Opolszczyzny i Świętokrzyskiego. W dużych miastach za pośrednictwem Internetu wymieniają głównie kredytobiorcy, natomiast w mniejszych regionach największych transakcji dokonują małe i średnie firmy.

 Przez trzy lata istnienia platformy jej użytkownicy zaoszczędzili sumarycznie blisko 140 milionów złotych, a każdy z nich zyskał średnio ponad 2,3 tysiąca  złotych. - Walutomat umożliwia wymianę walut między zarejestrowanymi użytkownikami serwisu po kursie, jaki sami zaproponują i ustalą miedzy sobą wymieniający (tzw. model peer-to-peer). Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi klienci minimalizują koszty spreadu, czyli różnicy kursowej pomiędzy ceną kupna i ceną sprzedaży - mówi Dagmara Malinowska, dyrektor serwisu Walutomat. Przy wymianie 100 000 zł na euro można zaoszczędzić ponad 2 500 zł. Oczywiście przy większych kwotach oszczędności są jeszcze większe - dodaje.

 

Województwa

Skala oszczędności wobec tradycyjnych sposobów wymiany walut

1.

Mazowieckie

22 596 000

2.

Dolnośląskie

15 680 000

3.

Małopolskie

15 680 000

4.

Wielkopolskie

14 756 000

5.

Pomorskie

12 768 000

6.

Śląskie

10 416 000

7.

Lubelskie

8 820 000

8.

Zachodniopomorskie

7 896 000

9.

Podkarpackie

7 840 000

10.

Kujawsko-pomorskie

6 356 000

11.

Łódzkie

4 900 000

12.

Warmińsko-mazurskie

2 968 000

13.

Lubuskie

2 884 000

14.

Świętokrzyskie

2 408 000

15.

Podlaskie

2 044 000

16.

Opolskie

1 960 000

 

Początki rewolucji e-walutowej

Pracę nad serwisem Walutomat rozpoczęły się w marcu 2009 roku, a osiem miesięcy później - w listopadzie - został uruchomiony w Polsce pierwszy serwis internetowy, który umożliwia wymianę dewiz między zarejestrowanymi użytkownikami. Dzięki temu korzystający z tego rozwiązania nie muszą negocjować kursów walut, ponieważ przed rozpoczęciem transakcji wymiany proponują swoje atrakcyjne wartości kursów.

Zainteresowanie wymianą walut w modelu społecznościowym, w Internecie, wzrastało z miesiąca na miesiąc. Od początku istnienia serwisu użytkownicy wymienili waluty o łącznej wartości 5 miliardów złotych (każda ze stron transakcji wymieniła po 2,5 miliarda złotych).

 - Nasz pomysł na biznes - platforma wymiany walut oparta o prywatne oferty użytkowników, gdzie sami ustalają kursy - był innowacyjny nie tylko w Polsce. Przyjęty przez nas model nie miał odpowiednika na rynku światowym, który dawałby pewność, że taka formuła zadziała. Możemy więc powiedzieć, że Walutomat zapoczątkował rewolucję e-walutową na skalę światową - mówi Tomasz Dudziak, założyciel serwisu Walutomat. - W pierwszych miesiącach działalności największym wyzwaniem dla nas było przekonanie osób, które regularnie wykonują transakcje walutowe, do naszego modelu działania. 60 tysięcy użytkowników oraz obrót na poziomie 5 miliardów udowadnia, że model, który przyjęliśmy działa, podoba się naszym użytkownikom i sprawdza się w 100 procentach - dodaje.

 

Wymiana w 10 sekund
Dynamiczny rozwój Walutomatu to skutek zaproponowania klientom najkorzystniejszego modelu wymiany walut online oraz polecania - przez zadowolonych klientów - usług Walutomatu innym. Oprócz korzyści finansowych z wymiany walut online z Walutomatem, ważny jest czas, w jakim zostanie zrealizowana transakcja. Z danych serwisu wynika, że co czwarta wymiana trwała krócej niż 10 sekund, a trzy na dziesięć zleceń zostały zrealizowane w ciągu minuty.                                  

- W Walutomacie realizuję zlecania ponad 2,5 roku. Wcześniej korzystałem z innych rozwiązań dostępnych na naszym rynku, jednak oszczędności czasowe i finansowa przekonały mnie do regularnych wymian na tej platformie. Miesięcznie wymieniam ponad 18 mln złotych dlatego najistotniejsza dla mnie jest płynność finansowa, którą gwarantuje mi Walutomat - mówi Ireneusz Bać z firmy Cex. - Od 5 lat prowadzę swój biznes i zawsze brakowało mi czasu na załatwienie wszystkich formalności, a w Walutomacie mogę realizować zlecenia przez całą dobę, a wszystkie wątpliwości na bieżąco są rozwiązywane przez biuro obsługi klienta - dodaje.                      Z Walutomatu korzystają głównie kredytobiorcy, którzy zaciągnęli swoje zobowiązania we frankach lub euro, podróżujący za granicę prywatnie lub służbowo, emigranci zarabiający w obcych walutach, a także firmy eksportowe i przedsiębiorstwa zajmujące się aktywną wymianą handlową lub usługową z kontrahentami zagranicznymi. Serwis oferuje wymianę dolarów amerykańskich, euro, franków szwajcarskich i funtów brytyjskichRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »