Rozrywka » Sport

24. Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem (EASM) zakończona

W dniach 7-10 września 2016 w Grupie Uczelni Vistula w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Memories and identities in sport management in Europe ", poświęcona zarządzaniu w sporcie. Głównym organizatorem Konferencji było stowarzyszenie EASM (European Association for Sport Managment).
W dniach 7-10 września 2016 w Grupie Uczelni Vistula w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja „Memories and identities in sport management in Europe ", poświęcona zarządzaniu w sporcie. Głównym organizatorem Konferencji było stowarzyszenie EASM (European Association for Sport Managment). Gospodarzem tegorocznej konferencji była zaś Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie.

Chociaż oficjalne rozpoczęcie konferencji zaplanowano na 7 września, pierwsi uczestniczy przybyli dużo wcześniej. W dniach 4 - 7 września, studenci biorący udział w Seminarium Studenckim EASM, mieli możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach, podczas których starali się rozwiązać praktyczny problem z obszaru zarządzania. W tym roku poruszanym zagadnieniem była strategia rozwoju i zarządzanie Orlikami. Problem jest bardzo aktualny, gdyż obecnie brakuje podobnej wizji. Ponad 50 studentów zastanawiało się między innymi nad tym, jak podnieść atrakcyjność oferty Orlików, włączyć mniej aktywne grupy w działania promocyjne czy wypracować system zatrudnienia Animatorów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wydarzeniem poprzedzającym konferencję było także seminarium dla studentów studiów doktoranckich, podczas którego odbył się networking. Uczestnicy wydarzenia mogli indywidualnie porozmawiać z międzynarodowymi specjalistami różnych dziedzin, którzy podczas konferencji pełnili funkcję tutorów. Podczas spotkania odbyły się także warsztaty, dotyczące m.in.: marketingu w sporcie, korupcji w sporcie oraz CSR w sporcie.

Przed eventem odbyło się również posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia, którego członkowie pochodzą z większości krajów Europejskich. Znaczną mniejszość stanowią wśród nich członkowie z krajów Europy Wschodniej. Dlatego tak istotne był zorganizowanie tego wydarzenia w Warszawie.

Uroczyste otwarcie konferencji nastąpiło w środę, 7 września. Gości zaproszono do Centrum Olimpijskiego, gdzie mieli okazję wysłuchać przemówień znamienitych, światowych speakerów. Podczas tego wieczoru przygotowany został występ artystyczny, a po skończonej części oficjalnej dla uczestników zaplanowana została mniej formalna integracja.

W czwartek, 8 września, po raz pierwszy uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji tzw. keynote speakers. W tym dniu na Uczelni, swoje przemówienia wygłosili tacy prelegenci jak Christoph Breuer, zajmujący się systemami sportowymi oraz wartością sportu czy David Shilbury - propagator zarządzania w sporcie w Australii i Nowej Zelandii. Praktycznie przez cały dzień trwały sesje tematyczne oraz seminaria dla studentów i doktorantów. Wieczorem, na terenie Uczelni, odbyło się uroczyste zwieńczenie pierwszego dnia konferencji.

Piątek, 9 września, obfitował w kolejne atrakcje. Podczas tego dnia swoje prelekcje wygłosili Jens Sejer Andersen, International Director of Play the Game, członek Duńskiego Instytutu zajmującego się nauką w sporcie, oraz Dikaia Chatziefstathiou, doktor z Canterbury Christ Church University. Wieczorem, uczestnicy oraz goście, zaproszeni zostali na uroczystą kolację, która odbyła się na stadionie PGE Narodowy. W trakcie jej trwania ogłoszone zostały zwycięskie projekty, nad którymi podczas warsztatów i sesji tematycznych, pracowali studenci i doktoranci. Kolację zakończył artystyczny występ dwójki muzyków, specjalizujących się w nietypowych koncertach - znane, klasyczne dzieła, zostały wykonane z wykorzystaniem szklanych kielichów.

Konferencja zakończyła się w sobotę, 10 września. Ostatnim keynote speakerem, zaproszonym do wygłoszenia prelekcji, był Paul Jonson, Profesor oraz Prezydent Światowego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem. Przez cały dzień trwały ostatnie sesje tematyczne oraz workshopy. Oficjalne zakończenie konferencji odbyło się na terenie Uczelni Vistula.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy być częścią 24. edycji międzynarodowej konferencji EASM. - powiedziała prof. Jolanta Żyśko. rektor Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji oraz Członek Zarządu stowarzyszenia EASM.- Było to niesamowite wydarzenie, pełne wymiany doświadczeń i networkingu pomiędzy najlepszymi ekspertami z branży zarządzania w sporcie. Z rozmów z uczestnikami wiem, że byli oni zachwyceni zarówno organizacją konferencji, poziomem merytorycznym prezentacji, a także samą Warszawą, która po prostu zauroczyła naszych gości. Jestem przekonana, że zarówno sama konferencja jak i nasza Uczelnia - Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników EASM.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prcalling

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »