Technologie » Internet

24% osób utraciło kopie zapasowe swoich danych

24% osób utraciło kopie zapasowe swoich danych
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnich dniach pojawiły się informacje o fali ataków w polskim segmencie internetu, w których cyberprzestępcy podszywając się pod Pocztę Polską dostarczają do komputerów ofiar szkodliwy program szyfrujący dane i żądający okupu za ich przywrócenie.

Podstawową radą w odniesieniu do tego typu zagrożeń jest posiadanie aktualnej kopii zapasowej, jednak sam fakt jej regularnego tworzenia nie wystarczy - należy także zadbać o jej odpowiednie przechowywanie. Badanie przeprowadzone wspólne przez Kaspersky Lab oraz B2B International ujawniło, że niemal jeden na czterech użytkowników (24%), którzy przechowują kopie zapasowe swoich danych na nośnikach fizycznych, ostatecznie je stracił.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Badanie pokazuje, że chociaż zdecydowana większość (92%) respondentów przechowuje na swoich urządzeniach informacje poufne – takie jak prywatna korespondencja, zdjęcia, hasła oraz dane finansowe – mniej niż jedna trzecia myśli o tworzeniu kopii zapasowych na wypadek utraty danych. 29% użytkowników nie zastosowało żadnych środków bezpieczeństwa do ochrony tych zasobów, podczas gdy 11% nie zamierza również stosować ich w przyszłości.

 

Wyniki badania zwracają także uwagę na fakt, że wykonywanie kopii zapasowych plików nie zawsze stanowi zabezpieczenie na wypadek ich utraty. Największą popularnością cieszą się fizyczne nośniki danych, takie jak dyski twarde i pamięć flash: 87% respondentów przechowuje swoje kopie zapasowe na takich nośnikach, podczas gdy jedynie 12% korzysta z usług w chmurze. Jednak spośród osób, które preferują fizyczne nośniki danych, prawie jeden na czterech użytkowników (24%) doświadczył bezpowrotnej utraty danych, ponieważ urządzenie pamięci masowej zostało zgubione, skradzione lub uległo uszkodzeniu.

 

„Tworzenie kopii zapasowych do dobry sposób na zapewnienie bezpieczeństwa informacji. Optymalnym sposobem na ochronę ważnych danych jest przechowywanie ich w zaszyfrowanych folderach, zarówno na fizycznych nośnikach, jak i w chmurze. W ten sposób dane będą chronione, nawet w przypadku tak mało prawdopodobnych zdarzeń, jak globalna przerwa w działaniu internetu czy zniszczenie budynku, w którym znajduje się dysk twardy” – powiedziała Elena Karczenko, szefowa działu odpowiedzialnego za zarządzanie produktami konsumenckimi, Kaspersky Lab. 

 

Kaspersky Total Security — multi-device, którego polska premiera nastąpi już wkrótce, pozwala szybko, łatwo i automatycznie wykonać bezpieczne kopie zapasowe. Kopie mogą być zapisywane na dysku twardym komputera, na zewnętrznym nośniku danych (dysk sieciowy, dysk optyczny, karta pamięci flash) lub w chmurze. Technologia szyfrowania zabezpiecza dane na wypadek, gdyby wpadły w niepowołane ręce.

 

Pełne wyniki badania, którego wyniki wykorzystano w tej informacji, są dostępne na stronie http://r.kaspersky.pl/vdBib.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »