Społeczeństwo » Społeczeństwo

28 nominacji w 8. edycji konkursu Ambasador Wschodu

28 nominacji w 8. edycji konkursu Ambasador Wschodu
Zobacz więcej zdjęć »
Najwięcej, bo po 10 nominacji przyznano w kategorii turystyka, 9 w kategorii projekt, 6 w kategorii biznes, a 3 w kategorii samorząd. Wśród nominowanych są osoby, podmioty i instytucje ze wschodniej Polski oraz jej pogranicza, działające od Suwałk po Sanok, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny P

13 nominacji do tytułu Ambasadora Wschodu otrzymały projekty, instytucje i osoby z województwa podlaskiego, na drugiej pozycji znalazło się Mazowieckie z 8 kandydaturami do nagrody, na trzecim miejscu – Lubelskie (4). W dalszej kolejności nominacje otrzymały województwa: podkarpackie (2) i świętokrzyskie (1).

28 nominacji przyznano w 4 kategoriach: turystyka, biznes, projekt, samorząd. Zgłoszeń dokonał Komitet Nominujący, złożony z przedstawicieli reprezentujących trzy subregiony[1]: północno-wschodni (suwalski, łomżyński, ostrołęcki, białostocki), środkowo-wschodni (siedlecki, bialski, lubelski, chełmsko-zamojski), południowo-wschodni (tarnobrzeski, rzeszowski, przemyski, krośnieński). Członkowie Komitetu Nominującego reprezentowali następujące dziedziny: przedsiębiorczość, nauka, samorząd, działalność społeczna, kultura i sztuka, media.

„Ambasador Wschodu to wyjątkowa nagroda, która szczególnie docenia potencjał nominowanych. Nie ma znaczenia skala czy zasięg działalności, bo w ten sposób ograniczylibyśmy zgłoszenia do dużych podmiotów czy inicjatyw. Celowo więc otwieramy się także na mniejsze podmioty i wydarzenia, o których czasem, gdyby nie nominacja, nie mielibyśmy szansy usłyszeć. Odbywają się np. wartościowe festiwale w małych miejscowościach. Są to nieoczywiste miejsca czy osoby, które znalazły pomysł i sposób, by działać kulturalnie, społecznie czy biznesowo. Oczywiście wśród nominowanych wyróżniamy też podmioty, których działalność wykracza poza granice Wschodniej Polski, ale serce pozostaje na Wschodzie” – wyjaśnia Daniel Parol, pomysłodawca i sekretarz Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

Laureatów tegorocznej edycji Ambasadora Wschodu poznamy 27 listopada, podczas uroczystej gali wręczenia statuetek, którą zaplanowano na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Poza kategoriami: turystyka, biznes, projekt, samorząd, zostaną przyznane nagrody w kategoriach: Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nauka, Marka, Nagroda Specjalna, Honorowy Ambasador Wschodu oraz ew. tzw. Odkrycie Roku w 4 podstawowych kategoriach.

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już 7 edycji, ogłoszono 144 nominacje, przyznano 62 tytuły Ambasadora Wschodu.

 

Nominowani 2021

 

Turystyka

1.    Park Rekreacji i Rozrywki „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie)

2.    Agroturystyka "Na Końcu Świata". Łączki. Powiat Dynowski (woj. podkarpackie)

3.    LROT - Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna (woj. lubelskie)

4.    Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe (woj. podkarpackie)

5.    Projekt Łączy nas BUG (woj. podlaskie)

6.    Hotel Traugutta3 (woj. podlaskie)

7.    Szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego (woj. mazowieckie)

8.    Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego "Stacja Sokołów" w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie)

9.    Kładka Śliwno-Waniewo (woj. podlaskie)

10.  Agroturystyka Latosowo (woj. mazowieckie)

 

Biznes

1.    Arche SA (woj. mazowieckie)

2.    Mydlarnia Cztery Szpaki (woj. podlaskie)

3.    Hotel Traugutta3 (woj. podlaskie)

4.    PolishHops Paweł Piłat (woj. lubelskie)

5.    Miodosytnia Augustowska (woj. podlaskie)

6.    Topaz (woj. mazowieckie)

 

Projekt

1.    Projekt Łączy nas BUG (woj. podlaskie)

2.    Teatr Wierszalin w Supraślu (woj. podlaskie)

3.    Festiwal literacki Patrząc na Wschód (woj. podlaskie)

4.    Podlasie SlowFest by Łomża (woj. podlaskie)

5.    Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim (woj. mazowieckie)

6.    Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie)

7.    Festiwal Turystyki Rowerowej - Roztocze bez granic (woj. lubelskie)

8.    Wielki Gościniec Litewski (woj. mazowieckie)

9.    Festiwal Filmów i Spotkań niezwykłych w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie)

 

Samorząd

1.    Jan Bolesław Perkowski - Starosta Powiatu Białostockiego (woj. podlaskie)

2.    Gmina Tykocin (woj. podlaskie)

3.    Wojciech Borzym – Burmistrz Drohiczyna (woj. podlaskie)

 

 

Więcej informacji na: http://ambasadorwschodu.pl[1] Szczegółowe informacje dotyczące powiatów wchodzących w skład subregionów dostępne w regulaminie konkursu: http://ambasadorwschodu.pl/nagroda/regulamin/

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ambasador Wschodu
http://www.ambasadorwschodu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »