Rozrywka i wypoczynek » Sport

30 na 30: Niezrównane

30 na 30: Niezrównane
Zobacz więcej zdjęć »
Historia Chris Evert i Martiny Navratilovej, dwóch wybitnych tenisistek, które początkowo były najbardziej zagorzałymi rywalkami. Ten wyjątkowy dokument przypomni całą historię batalii pomiędzy dwoma sportsmenkami.

Chris Evert urodziła się 21 grudnia 1954 r.na Florydzie. Status profesjonalistki zdobyła w 1974 roku, zdobywając pierwsze zwycięstwo turniejowe. Do 1977 r. była nieprzerwanie uważana za najlepszą tenisistkę na świecie. Była perfekcjonistką, prekursorką oburęcznego kobiecego bekhendu, jej gra była precyzyjna, choć przez niektórych oceniana jako ofensywna.


Chris posiada najwyższy wskaźnik - 90% wygranych w oficjalnych spotkaniach. W sumie 1304 razy wygrała w singlu, z czego 154 razy zdobyła tytuł w tej kategorii.

Z kolei Martina Navratilova urodzona 18 października 1956 roku w Pradze jest jedną z pięciu kobiet, które święciły triumfu jednocześnie w kategorii deblistek i singlistek. Status profesjonalny osiągnęła w 1975 roku i do końca swojej kariery zawodowej wygrała 167 turniejów w grze pojedynczej. Kolejnym jej rekordem jest fakt, iż przez 332 tygodnie zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA. Była niepodważalnie jedną z najlepszych tenisistek w swoich czasach. Największą przeciwniczką Martiny była Chris Evert, na korcie spotkały się w sumie 80 razy, z czego więcej zwycięstw przypadło Martinie.
Na początku kariery obydwu zawodniczek, górą była Evert i dopiero w 1975 roku, po dwóch latach prób, Navratilovej udało się wygrać po raz pierwszy. W późniejszym czasie tenisistki spotykały się głównie w finałach, gdzie dawały popis swoich umiejętności i gry na najwyższym poziomie.

Zapraszamy 27 lutego o godzinie 22:00.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »