Motoryzacja » Transport

30 tysięcy pasażerów więcej na wrocławskim lotnisku

O ponad jedną czwartą więcej pasażerów niż przed rokiem odprawił w maju Port Lotniczy Wrocław. W ciągu miesiąca z usług lotniska skorzystało prawie 150 tysięcy osób.

Ruch lotniczy na wrocławskim lotnisku w porównaniu do danych z ubiegłego roku wzrósł w maju 2010 roku o 25,6%. Wynik jest też lepszy w porównaniu do rekordowego do tej pory 2008 roku – o 8,8%.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Korzystne dla wrocławskiego lotniska są również dane podsumowujące ruch lotniczy od stycznia 2010 roku. Tutaj wzrost w odniesieniu do sytuacji ubiegłorocznej jest na poziomie 13,1%. – Co najbardziej cieszy to fakt, że sumując liczbę pasażerów odprawionych do tej pory w 2010 roku, jesteśmy na plusie także w odniesieniu do pierwszych pięciu miesięcy najlepszego w historii 2008 roku – komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Motorem rozwoju ruchu wrocławskiego lotniska jest ekspansja nisko-kosztowych przewoźników, w tym otwarcie bazy i nowych kierunków linii Wizz Air oraz nowe połączenia linii Ryanair. Liczba pasażerów korzystających z tanich linii lotniczych w Porcie Lotniczym Wrocław wzrosła w maju w porównaniu do sytuacji z przed roku o prawie połowę. 5% wzrostu na kierunkach zagranicznych oferowanych z Wrocławia odnotowali też tradycyjni przewoźnicy.

Wśród najpopularniejszych destynacji obok Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii pojawiają się kierunki włoskie. W maju 2010 roku między Wrocławiem a Rzymem, Forli, Mediolanem i Bolonia podróżowało 11,5 tys. pasażerów. Przed rokiem wrocławskie lotnisko nie miało w ofercie regularnych lotów do Włoch.

W czerwcu wrocławskie lotnisko otworzy nowe połączenia. Ryanair uruchomi regularne loty do Malagi (od 25 czerwca), a Wizz Air wprowadzi rejsy do Bourgas (od 12 czerwca).

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje połączenia lotnicze z 30 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »