Technologie » Telekomunikacja
4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując smartfon dla młodzieży
Przedstawiciele generacji Z, czyli osoby urodzone po 2000 r., nie chcą wyłącznie śledzić profili swoich znajomych lub influencerów. Chcą aktywnie tworzyć treści i dzielić się nimi ze światem. W dodatku dzięki upowszechnieniu się smartfonów z aparatami o wysokiej rozdzielczości sociale stały się najbardziej demokratycznymi spośród wszystkich mediów. Każdy może zostać twórcą i przekazać innym swoje odczucia i spostrzeżenia. Wystarczy tylko mieć pomysł, odwagę i wiedzę jak wykorzystać sprzęt, aby uzyskać efekty zgodne z oczekiwaniami generacji Z. Eksperci Huawei podpowiadają jakie funkcje w smartfonie sprawią, że zdjęcia i vlogi będą wyglądać profesjonalnie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
#1 Dwa obiektywy do selfie
Selfie to jeden z najpopularniejszych sposobów młodego pokolenia na wyrażanie siebie. Jednak użytkownik nie zawsze chce zrobić zdjęcie wyłącznie sobie. Często uwieczniona chwila powinna także obejmować znajomych oraz szerzej pokazywać, gdzie znajdowali się bohaterowie zdjęcia. Bardzo pomocny będzie tutaj smartfon z dwoma przednimi obiektywami do selfie: portretowym i szerokokątnym. Umożliwi to odpowiednie wykadrowanie fotografii i objęcie dokładnie tego, na czym zależy twórcy. Przykładem takiego smartfona jest nova 10 Pro, wyposażona także w funkcję Multi-Vision Photography. Dzięki niej przedni aparat skupia się na twarzy, poprawiając jasność i czystość obrazu, bez obawy o efekty słabego oświetlenia.
#2 Zawsze wyraźny bohater
Podczas korzystania z tylnej kamery warto użyć funkcji typu Follow Focus, która blokuje ostrość na wybranym obiekcie, a następnie podąża za nim. Gdy w kadrze znajduje się jedna osoba, ramka ostrości aparatu automatycznie zablokuje się na niej. Gdy w kadrze znajduje się wiele osób, użytkownik może ręcznie dotknąć i wybrać główny obiekt ujęcia. Nawet jeśli osoba ta chwilowo zniknie z kadru, ostrość automatycznie będzie znów na niej, gdy tylko ponownie pojawi się przed kamerą. Dlatego Follow Focus świetnie nadaje się do nagrywania ruchomych scen – aparat z łatwością śledzi i rejestruje każdy ruch. Niezależnie od tego, czy jest to film z podróży, treningu fitness czy przedstawienia tanecznego.
#3 Mechaniczna przysłona
Możliwość domknięcia przysłony i tym samym precyzyjnego sterowania głębią ostrości, pozwala uwydatnić dokładnie ten element kadru, na którym zależy twórcy. Niezależnie czy mowa tutaj o portrecie z efektownym bokehem, zdjęciu drinka na plaży lub jedzenia w modnej restauracji, czy o ujęciach makro, które pokazują mikroskopijne, niemal niewidoczne gołym okiem światy. Wiele smartfonów oferuje ekwiwalent tej funkcji w postaci algorytmu, który dodaje efekt rozmycia tła. Jednak końcowa jakość i dokładność odwzorowania szczegółów na takim zdjęciu pozostawia sporo do życzenia. Dlatego niezastąpiona jest możliwość mechanicznej regulacji przysłony, przez lata dostępna jedynie w lustrzankach. Aktualnie w kilku modelach smartfonów można znaleźć 2-stopniową, fizyczną przysłonę, której zakres zastosowań jest bardzo niewielki. Prawdziwy przełom nastąpił dopiero w bieżącym roku. Było nim wprowadzenie na rynek Mate 50 Pro – można w nim ręcznie regulować przysłonę w zakresie, obejmującym aż 10 różnych rozmiarów. W ciemnym otoczeniu otwarcie przysłony zwiększa ilość przyjmowanego światła, rozjaśniając cały obraz. Podczas robienia zdjęcia grupowego w ciągu dnia mały otwór zapewnia, że każda osoba i jej profil są krystalicznie czyste. W scenariuszach z dużym zoomem szeroka przysłona może być wykorzystana do dalszej poprawy ostrości obrazu.
#4 Soft też ma znaczenie
Aby w pełni wykorzystać potencjał wszystkich kamer w smartfonie, oprogramowanie powinno pozwalać na elastyczne przełączanie się między nimi np.: na nagrywanie za pomocą kombinacji dwóch przednich kamer, przedniej i tylnej kamery, a także fotografowanie w trybie picture-in-picture. Funkcja wielu kamer jest szczególnie przydatna dla vlogerów, którzy specjalizują się w recenzjach produktów lub filmach typu unboxing. Dzięki podwójnemu podglądowi wideo użytkownik może nagrywać jednocześnie demonstrację produktu i swoją reakcję na żywo, co oznacza, że nie ma już potrzeby obracania kamery i robienia dodatkowych ujęć. Warto mieć także opcję vlogowania typu all-in-one, która pozwala wygodnie produkować wideo w wysokiej jakości na różne platformy. Dzięki niej można filmować, edytować i publikować treści na smartfonie, bez potrzeby zgrywania plików na inne urządzenia.
Nadesłał:
Mateusz Rogowski
|
Komentarze (0)